informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Będzie mniej szkodników?

22 stycznia 2003

Z długiej i mroźnej zimy cieszą się dendrolodzy. Opiekunowie drzew i krzewów przyznają, że przyroda wykonała za nich dużą część pracy. Już wiadomo, że mróz zaszkodził mszycy świerkowej, ochojnikowi modrzewiowemu i rdzy topoli. Nie wiadomo natomiast jak przezimował szrotówek kasztanowcowiaiaczek niszczący populację polskich kasztanowców.

Takich jak w tym roku 20-stopniowych mrozów nie było na Dolnym Śląsku od 6 lat. Szkodniki żerowały więc w poprzednich latach bez większych przeszkód na wszystkich gatunkach roślin. Mszyca świerkowa zielona, która powoduje zrzucanie przez drzewa igieł rozprzestrzeniła się w poprzednich latach tak, że biolodzy mówili już o pladze. Dzięki mrozom jest szansa, że sytuacja ta się nie powtórzy. 

Poczwarki szrotówka kasztanowcowiaiaczka, który przywędrował do nas z południowej Europy po raz pierwszy były narażone na tak silne mrozy. Nawet jeśli mrozy nie zaszkodziły szrotówkowi – na Dolnym Śląsku – będzie go w tym roku mniej.


POWIĄZANE

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...

12 placówek agroturystycznych zostało we wtorek laureatami konkursu "Na wsi najl...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę