aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Bezpieczeństwo gości

31 lipca 2002

Drobne skaleczenia, zwichnięcia zdarzają się wszędzie, ale gospodarstwo rolne, w którym są zwierzęta, odbywa się produkcja, funkcjonują maszyny stwarza więcej takich zagrożeń.

Rola gospodarza w zminimalizowaniu tych niebezpieczeństw jest istotna. Sposobem jest dokładna analiza sytuacji w gospodarstwie, wyeliminowanie potencjalnych możliwości zagrożeń, wszystko w myśl haseł: zamknij, uporządkuj, zabezpiecz, nakryj, umieść tabliczkę ostrzegawczą.

Antidotum jest tutaj zapobiegliwość: sprawdzian balustrad na balkonach i schodach; instalacja odpowiedniego oświetlenia o małej mocy na klatkach schodowych, które powinny być oświetlone również w nocy; kontrola instalacji elektrycznej przy jednoczesnej pracy wszystkich urządzeń w gospodarstwie.

Warto odbyć kurs pierwszej pomocy – umiejętności na nim zdobyte mogą okazać się przydatne nie tylko dla gości oraz ubezpieczyć się od odpowiedzialności cywilnej (to nie jest kosztowne).

Koniecznością jest apteczka, umieszczona w widocznym miejscu i regularnie uzupełniana, sprzęt przeciwpożarowy oraz zamki w drzwiach do pokoi gościnnych, w wejściu głównym, garażach i bramie, zabezpieczające przed ewentualną kradzieżą.

POWIĄZANE

Rozpoczyna się II edycja konkursu „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turys...

Co  dziesiąte jabłko uprawiane w Europie pochodzi z Południowego Tyrolu, z tego ...

Włochy od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem Polaków, a Rzym, Mediolan...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę