informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Bezpieczeństwo gości

31 lipca 2002

Drobne skaleczenia, zwichnięcia zdarzają się wszędzie, ale gospodarstwo rolne, w którym są zwierzęta, odbywa się produkcja, funkcjonują maszyny stwarza więcej takich zagrożeń.

Rola gospodarza w zminimalizowaniu tych niebezpieczeństw jest istotna. Sposobem jest dokładna analiza sytuacji w gospodarstwie, wyeliminowanie potencjalnych możliwości zagrożeń, wszystko w myśl haseł: zamknij, uporządkuj, zabezpiecz, nakryj, umieść tabliczkę ostrzegawczą.

Antidotum jest tutaj zapobiegliwość: sprawdzian balustrad na balkonach i schodach; instalacja odpowiedniego oświetlenia o małej mocy na klatkach schodowych, które powinny być oświetlone również w nocy; kontrola instalacji elektrycznej przy jednoczesnej pracy wszystkich urządzeń w gospodarstwie.

Warto odbyć kurs pierwszej pomocy – umiejętności na nim zdobyte mogą okazać się przydatne nie tylko dla gości oraz ubezpieczyć się od odpowiedzialności cywilnej (to nie jest kosztowne).

Koniecznością jest apteczka, umieszczona w widocznym miejscu i regularnie uzupełniana, sprzęt przeciwpożarowy oraz zamki w drzwiach do pokoi gościnnych, w wejściu głównym, garażach i bramie, zabezpieczające przed ewentualną kradzieżą.

POWIĄZANE

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...

12 placówek agroturystycznych zostało we wtorek laureatami konkursu "Na wsi najl...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę