informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Białowieski Park Narodowy

19 czerwca 2002

Białowieski Park Narodowy powstał w 1921 roku i jest najstarszym parkiem na terenie Polski. Chroni najcenniejsze fragmenty leżącej w granicach Polski i Białorusi Puszczy Białowieskiej. Puszcza jest jedyną w Europie ostoją lasu nizinnego o naturalnym charakterze – są tam grądy, bory, olsy. W każdym z tych typów rosną charakterystyczne, odmienne rośliny runa leśnego. Osobliwościami są też dobrze zachowane, potężne okazy świerków, lip, grabów, klonów i dębów. O randze Parku świadczy fakt, że znajduje się na Światowej Liście Rezerwatów Biosfery i na Światowej Liście Dziedzictwa Kultury i Przyrody. Park wraz ze znajdującym się w jego granicach ścisłym rezerwatem przyrody oraz leżącym poza granicami Parku rezerwatem pokazowym żubrów stanowi cel najliczniejszych wycieczek. 

Żubr, symbol puszczy, jest największym zwierzęciem kontynentu. Żyjący przez stulecia na tych terenach, został doszczętnie wytępiony w czasie I wojny światowej. Po wielu staraniach polskich hodowców na początku lat pięćdziesiątych ponownie pojawił się w puszczy. Obecnie na wolności żyje ok. 230 żubrów. W skład Parku wchodzą także ośrodki hodowli rzadkich zwierząt z rezerwatem hodowlanym żubrów i tarpanów.

MC, na podstawie: www.rsi.com.pl/szlaki

POWIĄZANE

Pogoda w marcu i kwietniu nie rozpieszcza Polaków, jednak w innych częściach Eur...

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę