CTR_80917FestiwalZupSwiata_250817_750

Biebrzańskie atrakcje turystyczne

19 czerwca 2002

W kwietniu rozpoczyna się najlepszy okres do wędrówek po biebrzańskich bagnach. Turyści spragnieni bliskiego kontaktu z naturą mogą brodzić po kolana w torfowiskach. Największy w Polsce Biebrzański Park Narodowy, obejmujący swoim zasięgiem dolinę i rozlewiska Biebrzy, jest unikalną atrakcją turystyczną w skali europejskiej. Jest też terenem lęgowym wielu rzadkich gatunków ptaków i doskonałym miejscem obserwacyjnym dla ornitologów. 

Zainteresowanie turystów marszami w mokrym torfie jest duże. Chętni mają do dyspozycji szlaki oznakowane i bardziej niebezpieczne – nieoznakowane – na które wejść można tylko za zgodą dyrekcji parku i z wykwalifikowanym przewodnikiem. Największy ruch na trasach obserwuje się na przełomie kwietnia i maja. 

Warto przypomnieć, że torf ma właściwości lecznicze – bakteriostatyczne, przeciwzapalne i przeciwwirusowe. Od wielu lat znane i stosowane są zabiegi z borowiną, czyli torfem pozbawionym domieszek mechanicznych (nierozłożonych szczątków organicznych). Jest skuteczny w leczeniu naczyń krwionośnych i chorób kobiecych, ma zastosowanie w reumatologii, dermatologii i ortopedii.

Wędrówki nad Biebrzą mogą okazać się nie tylko przyjemne, ale i pożyteczne.

MC

POWIĄZANE

W kilku miastach Polski prowadzona jest kampania "Odpoczywaj na wsi". Jest to pr...

12 marca w Berlinie zakończyła się Międzynarodowa Giełda Turystyczna ITB, w któr...

Nowe możliwości promocji agroturystyki i turystyki wiejskiej. Zachęcamy wszystki...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę