informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Biebrzańskie atrakcje turystyczne

19 czerwca 2002

W kwietniu rozpoczyna się najlepszy okres do wędrówek po biebrzańskich bagnach. Turyści spragnieni bliskiego kontaktu z naturą mogą brodzić po kolana w torfowiskach. Największy w Polsce Biebrzański Park Narodowy, obejmujący swoim zasięgiem dolinę i rozlewiska Biebrzy, jest unikalną atrakcją turystyczną w skali europejskiej. Jest też terenem lęgowym wielu rzadkich gatunków ptaków i doskonałym miejscem obserwacyjnym dla ornitologów. 

Zainteresowanie turystów marszami w mokrym torfie jest duże. Chętni mają do dyspozycji szlaki oznakowane i bardziej niebezpieczne – nieoznakowane – na które wejść można tylko za zgodą dyrekcji parku i z wykwalifikowanym przewodnikiem. Największy ruch na trasach obserwuje się na przełomie kwietnia i maja. 

Warto przypomnieć, że torf ma właściwości lecznicze – bakteriostatyczne, przeciwzapalne i przeciwwirusowe. Od wielu lat znane i stosowane są zabiegi z borowiną, czyli torfem pozbawionym domieszek mechanicznych (nierozłożonych szczątków organicznych). Jest skuteczny w leczeniu naczyń krwionośnych i chorób kobiecych, ma zastosowanie w reumatologii, dermatologii i ortopedii.

Wędrówki nad Biebrzą mogą okazać się nie tylko przyjemne, ale i pożyteczne.

MC

POWIĄZANE

Pogoda w marcu i kwietniu nie rozpieszcza Polaków, jednak w innych częściach Eur...

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę