informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Bory Tucholskie

19 czerwca 2002

Na czoło atrakcji wypoczynkowych obszaru Borów Tucholskich wysuwają się jeziora i lasy. Bory należą do największych kompleksów leśnych Polski północnej (1200 km2). Wśród przeważającej w drzewostanie sosny występują też dęby, graby, osiki, brzozy i cisy. Przez teren przepływają rzeki słynące jako szlaki kajakowe – Brda i Wda (Czarna Woda). Ze względu na unikatowe walory część obszaru objęta została parkiem narodowym.
Park Bory Tucholskie utworzony został 1 lipca 1996r i zajmuje powierzchnię 4789,34 ha. Oprócz lasów i wód obejmuje bagna, torfowiska i łąki. Obszar Parku jest wybitnie pojezierny. Spotkać tu można prawie wszystkie typy genetyczne i limnologiczne jezior: rynnowe, wytopiskowe, oczka, kotły i kociołki – w sumie 17 jezior o powierzchni większej od 1 ha. Jednym z najciekawszych zjawisk hydrologicznych w skali pojezierza jest zlewnia Strugi Siedmiu Jezior. Są to połączone naturalnym ciekiem wodnym jeziora: Mielnica-Skrzynka, Płęsno, Główka, Bełczak, Jeleń, Zielone i Ostrowite. Zlewnia Strugi charakteryzuje się jednolitym podłożem, piaszczysto-sandrowym i 100 % zalesieniem. Interesującą grupę jezior stanowią izolowane zbiorniki wodne o krystalicznie czystej wodzie, jak i jeziora dystroficzne. Bory są siedliskiem rzadkich gatunków roślinności często chronionej – jak rosiczki, widłaki, storczyki czy sasanka wiosenna.

MC.

POWIĄZANE

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...

12 placówek agroturystycznych zostało we wtorek laureatami konkursu "Na wsi najl...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę