informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Czy powstanie agroturystyczne centrum?

21 sierpnia 2003

Szansa dla rolników Nowy plan zagospodarowania przestrzennego gminy Złotniki Kuj. przewiduje możliwość zmiany działek rolniczych nad jeziorem w Tucznie na agroturystyczne. Rolnicy, którzy nie skorzystają z tej możliwości, nadal będą mogli uprawiać ziemię.

– Rolnicy będą mogli wnioskować, by działki otrzymały status działek rekreacyjnych – powiedział "Pomorskiej" Henryk Styrna, wójt Złotnik Kuj. – Sami będą mogli prowadzić działalność agroturystyczną bądź też sprzedać grunt letnikom. 

Nad jeziorem
M.in. w celu przekształcenia wsi Podgaj w centrum agroturystyczne gmina buduje drogę do tej miejscowości z Tuczna. Ważne jest, że uchwała, którą w sprawie planu zagospodarowania przestrzennego podejmie jesienią Rada Gminy, zakładać będzie możliwość dalszego uprawiania ziemi przez tych rolników, którzy nie chcą specjalizować się w agroturystyce. Działki, których przeznaczenie będzie można zmienić położone są w pobliżu jeziora w Tucznie. 

Woda i las
Teren ten już stał się chętnie odwiedzany przez wczasowiczów i wędkarzy. Zarówno jezioro Tucznieńskie, jak i równie popularne jezioro Leszcze są bezwarunkowo dopuszczane do kąpieli, gdyż jakość ich wód znacznie się poprawiła po skanalizowaniu całej gminy Złotniki. W obu jeziorach nie pojawiają się szkodliwe substancje chemiczne, czy też glony. Ten rejon gminy ma zatem szansę stać się agroturystycznym centrum. Tym bardziej, że oprócz jezior znajdują się na nim także lasy.


POWIĄZANE

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...

12 placówek agroturystycznych zostało we wtorek laureatami konkursu "Na wsi najl...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę