Ptak_Waw_CTR_2024
Zielony Ład_podpisy

Dofinansowanie do kategoryzacji wiejskiej bazy noclegowej

21 grudnia 2015
Z początkiem 2008 r. Zarząd Województwa Małopolskiego ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w dziedzinie turystyki w 2008 r. pod nazwą „Małopolska Gościnna”. Konkurs miał na celu „identyfikację najwartościowszych projektów służących rozwojowi przemysłu czasu wolnego, których realizacja przyczyni się do podniesienia atrakcyjności turystycznej Województwa Małopolskiego i zwiększenia liczby osób korzystających z oferty turystycznej regionu”.

Do konkursu przystąpiło Stowarzyszenie Agroturystyczne „Galicyjskie Gospodarstwa Gościnne” zgłaszając projekt pt. „Podnoszenie jakości usług agroturystycznych                                 w Małopolsce”. Z końcem kwietnia 2008 została zawarta umowa pomiędzy Stowarzyszeniem a Województwem Małopolskim na realizację wymienionego projektu.
Projekt zakłada kategoryzację 145 obiektów agroturystycznych oraz turystyki wiejskiej na terenie Małopolski, oraz dofinansowanie do kategoryzacji na zasadach;
- dla obiektów zrzeszonych w stowarzyszeniach należących do Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej do 5 pokoi dofinansowanie 100%
- dla obiektów niezrzeszonych do 5 pokoi dofinansowanie 50%, drugie 50% tj. 250 zł dopłaca właściciel obiektu.
Powyżej 5 pokoi gościnnych obowiązuje dopłata w wysokości 20 zł za każdy następny pokój.

Kategoryzacja obiektu to po prostu oficjalne potwierdzenie jakości usługi turystycznej,                   co w sytuacji rosnącej konkurencji na tym rynku ma ogromne znaczenie dla właścicieli wynajmujących kwatery wiejskie. Ponadto uprawnia m.in. do ubiegania się o nieodpłatne umieszczenie swojej oferty w „Małopolskim Atlasie Gospodarstw Agroturystycznych”                    (w trzech wersjach językowych; polski, angielski, niemiecki), oraz na stronie internetowej Wrota Małopolski – promującej turystykę wiejską.

Nabór wniosków o dofinansowanie do kategoryzacji został przedłużony do dnia 20 czerwca br. Szczegółowe informacje o projekcie znajdują się na stronie internetowej www.galicyjskie.pl . Informacji udziela również telefonicznie Prezes Stowarzyszenia GGG – (0-18)26-50-366.

POWIĄZANE

Rozpoczyna się II edycja konkursu „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turys...

Co  dziesiąte jabłko uprawiane w Europie pochodzi z Południowego Tyrolu, z tego ...

Włochy od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem Polaków, a Rzym, Mediolan...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę