informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Drawieński Park Narodowy

19 czerwca 2002

Jeden z 23 parków narodowych w Polsce, leży w północno-zachodniej Polsce. Park objął rdzeniową część dużego i bardzo interesującego przyrodniczo kompleksu leśnego - Puszczy Drawskiej. Jest to jeden z najcenniejszych obiektów przyrodniczych Ziemi Lubuskiej.

Park chroni fragment przyrody Pojezierza Pomorskiego, zdominowany przez lasy, jeziora i doliny dwóch zbliżonych do naturalnych rzek - Drawy i Płocicznej.  Największe atrakcje to meandry, zakola oraz strome, dochodzące do 35 metrów zbocza. Ważnymi, choć nie zajmującymi dużych powierzchni, biotopami są także łąki i torfowiska (w tym unikatowe torfowiska źródliskowe). W lasach spotkać można 300-, a nawet 400-letnie okazy buków i dębów. W Parku królują jelenie, dziki, sarny, lisy. Są też borsuki, jenoty, kuny, bobry i żółwie błotne. Na niebie wypatrzyć można orła bielika, puchacza albo kormorany. W jeziorach pływają szczupaki, węgorze i leszcze. Park to prawdziwy raj dla miłośników przyrody.

 
Opracowano na podstawie: www.lkp.org.pl, www.lubuskie.republika.pl

POWIĄZANE

Pogoda w marcu i kwietniu nie rozpieszcza Polaków, jednak w innych częściach Eur...

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę