informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Druki ważne przez miesiąc

14 kwietnia 2004

Od 20 kwietnia br. można składać wnioski do regionalnych oddziałów Narodowego Funduszu Zdrowia o wydawanie formularzy E 111 uprawniających Polaków podróżujących do krajów Unii Europejskiej do korzystania z opieki zdrowotnej. Będą one jednak ważne tylko przez jeden miesiąc.

Od 1 maja obywatele Polski mają prawo do korzystania z niezbędnych świadczeń w nagłych przypadkach na tych samych prawach jak obywatele państw UE. W czasie pobytu za granicą muszą oni mieć ze sobą formularz E 111 poświadczony przez płatnika (tj. NFZ) – powiedziała Renata Fuman, rzecznik prasowy funduszu w czasie konferencji prasowej poświęconej opiece zdrowotnej w Unii. Będzie on ważny przez miesiąc. Po tym czasie podróżujący musi zwrócić się do funduszu o wydanie kolejnego. Może to zrobić np. faksem lub drogą elektroniczną.

Marek Jeziorski, zastępca dyrektora departamentu ds. ubezpieczonych, stwierdził, że druk E 111 będzie wydawany w tym samym dniu, w którym zostanie złożony odpowiedni wniosek o jego przyznanie. Jedynie w przypadkach, kiedy będzie potrzebna weryfikacja danych osobowych z wniosku z danymi z Centralnego Wykazu Ubezpieczonych, druk może być wydany dopiero po 7 dniach. Nie będzie więc potrzebne, np. na czas wakacji, jak to było do tej pory, wykupywanie polisy ubezpieczeniowej od nieszczęśliwych wypadków (dawała gwarancję zwrotu kosztów w przypadku zachorowania).


POWIĄZANE

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...

12 placówek agroturystycznych zostało we wtorek laureatami konkursu "Na wsi najl...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę