dnikukurydzy_210818

Druki ważne przez miesiąc

14 kwietnia 2004

Od 20 kwietnia br. można składać wnioski do regionalnych oddziałów Narodowego Funduszu Zdrowia o wydawanie formularzy E 111 uprawniających Polaków podróżujących do krajów Unii Europejskiej do korzystania z opieki zdrowotnej. Będą one jednak ważne tylko przez jeden miesiąc.

Od 1 maja obywatele Polski mają prawo do korzystania z niezbędnych świadczeń w nagłych przypadkach na tych samych prawach jak obywatele państw UE. W czasie pobytu za granicą muszą oni mieć ze sobą formularz E 111 poświadczony przez płatnika (tj. NFZ) – powiedziała Renata Fuman, rzecznik prasowy funduszu w czasie konferencji prasowej poświęconej opiece zdrowotnej w Unii. Będzie on ważny przez miesiąc. Po tym czasie podróżujący musi zwrócić się do funduszu o wydanie kolejnego. Może to zrobić np. faksem lub drogą elektroniczną.

Marek Jeziorski, zastępca dyrektora departamentu ds. ubezpieczonych, stwierdził, że druk E 111 będzie wydawany w tym samym dniu, w którym zostanie złożony odpowiedni wniosek o jego przyznanie. Jedynie w przypadkach, kiedy będzie potrzebna weryfikacja danych osobowych z wniosku z danymi z Centralnego Wykazu Ubezpieczonych, druk może być wydany dopiero po 7 dniach. Nie będzie więc potrzebne, np. na czas wakacji, jak to było do tej pory, wykupywanie polisy ubezpieczeniowej od nieszczęśliwych wypadków (dawała gwarancję zwrotu kosztów w przypadku zachorowania).


POWIĄZANE

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...

12 placówek agroturystycznych zostało we wtorek laureatami konkursu "Na wsi najl...

"Odpoczywaj na wsi" - to projekt promujący turystykę wiejską wraz z dziedzictwem...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę