informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Ekorolnictwo w modzie

13 grudnia 2004

Przeciętny rolnik zarabia miesięcznie 1200 zł - podaje Polska Akademia Nauk. Rolnik zajmujący się agroturystyką ekologiczną - nawet 5 razy więcej.

W Polsce są doskonałe warunki na przykład do obserwacji ptaków. Rezerwat ptaków w Suffolk w Anglii ma rocznie milion funtów zysku i zatrudnia 60 osób. W Polsce takich rezerwatów może powstać kilkadziesiąt. Władze gminy w dolinie Baryczy na Dolnym Śląsku chcą je stworzyć wykorzystując unijne dotacje.

Jeżeli rolnik chce przestawić się na agroturystykę, może dostać 100 tys. zł, nie więcej jednak niż 50% wydatków, które poniesie w związku z tą zmianą . - mówi Jarosław Petz z Doradztwa Europejskiego.

Rolnicy, którzy chcą założyć ekologiczne gospodarstwo, mogą dostać też dotacje z Ekofunduszu.

Ekofundusz wspiera zakładanie plantacji wierzby energetycznej i innych roślin energetycznych, które rolnik zbiera jak zboże i sprzedaje do kotłowni . - wyjaśnia Stanisłw Sitnicki z Ekofunduszu.

Opłaca się produkcja ekologicznych jaj - jedno kosztuje 70 groszy, dwa razy więcej, niż zwykłe. W polską ekologiczną żywność inwestują niemieckie fundacje. Rolnik z Podlasia wytwarzający tłusty ziołowy ser, dostał 50 tys. zł na rozwój produkcji. Inwestycje mogą szybko się zwrócić, bo polska żywność coraz częściej trafia na stoły mieszkańców Unii.


POWIĄZANE

Pogoda w marcu i kwietniu nie rozpieszcza Polaków, jednak w innych częściach Eur...

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę