aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Flisacy cieszą się ze słonecznego lata

23 sierpnia 2002

Tegoroczne lato będzie - oczywiście ze względów finansowych - o wiele lepsze od poprzedniego – uważają flisacy w Pieninach. Flisakom pomogła pogoda, która w tym roku wyjątkowo dopisała. 

Ilość turystów spływających przełomem Dunajca zależy bezpośrednio od pogody. W słoneczne, ciepłe dni z przystani w Sromowcach, Wyżnych Kątach odpływa do 25 tratw na godzinę. Flisacy są zadowoleni z tegorocznej aury. – Pogodę mamy wyjątkową i to już od początku kwietnia, mało dni było z deszczem. Dlatego przewieźliśmy o 30 tysięcy turystów więcej – mówi Stanisław Laskowski ze Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich.

W rekordowym roku 1975 flisacy przewieźli 280 tysięcy turystów. W następnych latach było jednak gorzej. Rok temu wilgotne i chłodne lato w Pieninach spowodowało, że turystów było niespełna 190 tysięcy. Ten sezon zapowiada się bardzo dobrze. ”Teraz już widać, że przewieziemy 210-220 tysięcy w całym sezonie od 1 kwietnia” - mówi Laskowski.

Sezon flisacki na Dunajcu potrwa do końca października. Górale zapraszają, ponieważ Pieniny najpiękniejsze są właśnie wczesną jesienią, kiedy biel wapiennych szczytów kontrastuje z kolorami jesieni w lasach i błękitem Dunajca.


POWIĄZANE

Rozpoczyna się II edycja konkursu „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turys...

Co  dziesiąte jabłko uprawiane w Europie pochodzi z Południowego Tyrolu, z tego ...

Włochy od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem Polaków, a Rzym, Mediolan...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę