aaa_TSW_2023
CTR_2023

Gospodarstwo Agroturystyczne

19 czerwca 2002

Gospodarstwo agroturystyczne Państwa Michalskich, położone w malowniczym terenie Ponidzia, dwukrotnie (w 1998 i 1999 roku) zajęło I miejsce w konkursie agroturystycznym "Wczasy pod świętokrzyską gruszą". Dla gości przygotowane są pokoje 2-, 3- i 4-osobowe z tarasem oraz pokój dzienny z pianinem i komputerem. Jest jadalnia z TV i aneks kuchenny. 
To, co przyciąga i zapewnia miłą i rodzinną atmosferę, to wyśmienita kuchnia oparta na świeżych, zdrowych produktach (jaja, mleko, ser, cielęcina). Specjalnością pani domu są kopytka, kluski śląskie i pyszne ciasta. Gospodarze oferują wypoczynek w pięknym ogrodzie, z huśtawką i piaskownicą dla dzieci oraz oczkiem wodnym z rybami i rakami. Urządzają też wspólne biesiady przy ognisku, organizują przejażdżki bryczką i furmanką. Letnicy mogą pomagać w sianokosach, żniwach i nabijaniu tytoniu. 
Do gościnnego gospodarstwa Państwa Michalskich można przyjeżdżać przez cały rok. Ceny noclegów: 20-22 zł (bez wyżywienia) i 42-45 zł (z wyżywieniem). Dla dzieci stosowane są zniżki.
Gospodarze gwarantują sympatyczną obsługę i przewodnictwo po okolicy. W najbliższym otoczeniu jest dużo stawów – wspaniałe warunki dla wędkarzy i amatorów kąpieli. W nocy można wybrać się na połów raków. Lasy są bogate w grzyby, jagody i maliny.
Śladków Mały to świetny punkt wypadowy w Góry Świętokrzyskie i Ponidzie. W odległości 20 km w Kurozwękach znajduje się pierwsza w Polsce hodowla bizonów amerykańskich, która jest unikalną atrakcją turystyczną na skalę całego kraju.

www.agromichalscy.prv.pl


POWIĄZANE

Rozpoczyna się II edycja konkursu „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turys...

Co  dziesiąte jabłko uprawiane w Europie pochodzi z Południowego Tyrolu, z tego ...

Włochy od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem Polaków, a Rzym, Mediolan...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę