dnikukurydzy_210818
Orlen_81018

GWARKIADA 2001"

19 czerwca 2002

W pierwszy czerwcowy weekend w scenerii złotostockiego kamieniołomu odbywała się impreza kulturalno-rozrywkowa "GWARKIADA 2001".

Niestety, pogoda pokrzyżowała plany organizatorów – porywisty wiatr i przelotne opady nie zachęcały do udziału w imprezie tak gości, jak i wystawców. A szkoda, ponieważ przewidziano szereg atrakcji. Najważniejszą z nich były Mistrzostwa Gór Złotych w Płukaniu Złota, nawiązujące do historii i górniczej tradycji Złotego Stoku. "Korowód historyczny", z orkiestrą dętą na czele, rozpoczął sobotni festyn. Aż do rana uczestnicy mogli bawić się przy dźwiękach muzyki rockowej i w towarzystwie "greckich bachantek". 

Po raz pierwszy w tym roku w ramach GWARKIADY zaplanowano dodatkowo Złotostockie Targi Agroturystyczne ZET@ 2001. Swoją ofertę zaprezentowało Sudeckie Stowarzyszenie Turystyki Wiejskiej "Zdroje" z siedzibą w Kudowie Zdroju. Prezes stowarzyszenia Anna Lech osobiście zachęcała do wypoczynku w gospodarstwach agroturystycznych Kotliny Kłodzkiej. Obecni byli też przedstawiciele Bystrzyckiego Towarzystwa Agroturystycznego. Suszona aronia, chleb ze smalcem i kozie mleko było przedsmakiem urlopu na wsi. I trzeba przyznać, że zainteresowanie ofertą sudeckich wsi było spore.

 
 

POWIĄZANE

12 placówek agroturystycznych zostało we wtorek laureatami konkursu "Na wsi najl...

"Odpoczywaj na wsi" - to projekt promujący turystykę wiejską wraz z dziedzictwem...

Mimo unijnych dopłat, które już w około 50 proc. składają się na ogólne dochody ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę