CTR_80917FestiwalZupSwiata_250817_750

GWARKIADA 2001"

19 czerwca 2002

W pierwszy czerwcowy weekend w scenerii złotostockiego kamieniołomu odbywała się impreza kulturalno-rozrywkowa "GWARKIADA 2001".

Niestety, pogoda pokrzyżowała plany organizatorów – porywisty wiatr i przelotne opady nie zachęcały do udziału w imprezie tak gości, jak i wystawców. A szkoda, ponieważ przewidziano szereg atrakcji. Najważniejszą z nich były Mistrzostwa Gór Złotych w Płukaniu Złota, nawiązujące do historii i górniczej tradycji Złotego Stoku. "Korowód historyczny", z orkiestrą dętą na czele, rozpoczął sobotni festyn. Aż do rana uczestnicy mogli bawić się przy dźwiękach muzyki rockowej i w towarzystwie "greckich bachantek". 

Po raz pierwszy w tym roku w ramach GWARKIADY zaplanowano dodatkowo Złotostockie Targi Agroturystyczne ZET@ 2001. Swoją ofertę zaprezentowało Sudeckie Stowarzyszenie Turystyki Wiejskiej "Zdroje" z siedzibą w Kudowie Zdroju. Prezes stowarzyszenia Anna Lech osobiście zachęcała do wypoczynku w gospodarstwach agroturystycznych Kotliny Kłodzkiej. Obecni byli też przedstawiciele Bystrzyckiego Towarzystwa Agroturystycznego. Suszona aronia, chleb ze smalcem i kozie mleko było przedsmakiem urlopu na wsi. I trzeba przyznać, że zainteresowanie ofertą sudeckich wsi było spore.

 
 

POWIĄZANE

W kilku miastach Polski prowadzona jest kampania "Odpoczywaj na wsi". Jest to pr...

12 marca w Berlinie zakończyła się Międzynarodowa Giełda Turystyczna ITB, w któr...

Nowe możliwości promocji agroturystyki i turystyki wiejskiej. Zachęcamy wszystki...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę