informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

IV Międzynarodowy Festiwal Gór

8 listopada 2002

Sławni podróżnicy, odkrywcy, gwiazdy światowego alpinizmu i sportów ekstremalnych wezmą udział w 4. Międzynarodowym Festiwalu Gór (4.Explorers Festival), który w dniach 19-24 listopada odbędzie się w Łodzi.

Z długiej listy zaproszonych gości na łódzki festiwal na szczególną uwagę zasługują: Szwajcar Bertrand Piccard, który przeleciał balonem dookoła świata bez przerw, Sir Christian Bonington z Wielkiej Brytanii, który poprowadził przełomowe wyprawy w góry wysokie, Józef Nyka – uznawany za jednego z najwybitniejszych historyków eksploracji gór i alpinizmu na świecie.

Ponadto przybędą m.in. uznawany za mistrza kamery filmowej Fulvio Mariani, kapitan Roman Paszke, który opowie o rejsie dookoła świata, Szwajcar Jean Troillet, zdobywca ośmiu ośmiotysięczników bez tlenu i asekuracji. W 1997 roku dokonał niezwykłego wyczynu, zjeżdżając na snowboardowej desce z wysokości 8450 m wzdłuż północnej ściany Mount Everestu.

Podczas festiwalu wręczone zostaną po raz kolejny Explorery – wyróżnienia dla największych odkrywców i zdobywców Ziemi oraz Camera Extreme. Rozegrane zostaną również zawody we wspinaczce sportowej.

Festiwal będzie okazją do podsumowania polskich dokonań w sezonie wspinaczkowym 2002 roku, ogłoszonego przez ONZ Międzynarodowym Rokiem Gór. Planowano dwie wielkie wyprawy na ośmiotysięczniki. Sezon rozpoczęła zwieńczona sukcesem wiosenna wyprawa na piąty szczyt globu – Makalu (8481 m) pod kierownictwem Piotra Pustelnika. Na górę leżącą w centralnym masywie Himalajów wszedł Pustelnik oraz Słowak Martin Gablik i Portugalczyk Gonzalo Velez.


POWIĄZANE

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...

12 placówek agroturystycznych zostało we wtorek laureatami konkursu "Na wsi najl...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę