Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Ładniejsza wieś

19 lipca 2005
Mieszkańcy popegeerowskich wsi stawiają na turystykę. Zadbane gospodarstwa, wyremontowane zabytki czy oryginalne pomysły, które przyciągną turystów - teraz o to sami zabiegają. Chęci i zapał są. Pieniądze też. Trzeba tylko wiedzieć gdzie ich szukać, a są m.in. w urzędzie marszałkowskim czy fundacjach wspomagających wieś.

Choć wieś Przyjezierze leży na jeziorem Morzycko, na turystyczną miejscowość nie wygląda. Pieniędzy na inwestycje brakuje. Głównie z myślą o Niemcach Adam Nowiński chce z Przyjezierza zrobić miejscowość turystyczną z prawdziwego zdarzenia. Jego zdaniem atrakcją, która przyciągnie turystów będzie drezyna zrobiona z rowerów. Pieniądze na realizację projektu "Drezyną do Unii" już są. Start przewidziany jest w przyszłym roku. Coraz częściej Niemcy odwiedzają pobliski Goszków.

Tutaj atrakcją jest zabytkowy kościół, który mieszkańcy wyremontowali własnymi siłami oraz gospodarstwo agroturystyczne. Jednak gospodarstwo to szansa na zarobek także dla innych mieszkańców wsi. Turyści chętnie kupują świeże mleko, owoce czy jaja. Mieszkańcy Lisiego Pola o wieś zawsze dbali. Dziś to owocuje, bo turystów jest coraz więcej. Sformułowanie polska wieś powoli przestaje kojarzyć się z opuszczoną miejscowością, w której straszy. Coraz częściej to malownicze mini zagłębia turystyczne. Jednak by tętniły życiem rolnicy musza jeszcze dużo zrobić, a turyści przekonać się ze polska wieś, naprawdę jest piękna.


POWIĄZANE

Rozpoczyna się II edycja konkursu „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turys...

Co  dziesiąte jabłko uprawiane w Europie pochodzi z Południowego Tyrolu, z tego ...

Włochy od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem Polaków, a Rzym, Mediolan...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę