informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Mazurskie czarowanie

19 lipca 2004

Dziób łodzi z cichym szmerem pruje wody Krutyni. Wokół noc, gdzieniegdzie słychać głos puszczyka. W migotliwym świetle pochodni tulisz ukochaną... Romantyczna randka marzeń? Tak - do załatwienia za niewielką opłatą w mazurskiej Krutyni. Jeżeli bardziej niż romantyczne uniesienia cenisz sobie obserwację lasu - popłyń w dzień. Tak czy inaczej będzie jak w Wenecji, tyle że taniej i bardziej swojsko. Turystów wożą nie gondolierzy, a sztakerzy, zaś szlak wiedzie wśród mazurskich lasów. Łodzie ruszają codziennie z przystani obok restauracji Krutynianka.

Okolice Jeziora Nidzkiego to region magiczny, tygiel, w którym od lat ucierały się rozmaite religie, myśli, prądy artystyczne. W XIX wieku osiedli tu staroobrzędowcy, szukając schronienia przed prześladowaniami carskimi. Założone przez nich wsie tętnią życiem do dziś, np. Wojnowo (ok. 6 km od Ukty), gdzie znajduje się dawny żeński klasztor starowierców. W świątyni wystawione są stare zdjęcia i ikony. Nieopodal klasztoru stoi piękna drewniana cerkiew. Trudno ją przeoczyć, bo w tym tradycyjnie protestanckim regionie prawosławna świątynia wygląda, jakby ktoś zbudował ją przez przypadek.


POWIĄZANE

Pogoda w marcu i kwietniu nie rozpieszcza Polaków, jednak w innych częściach Eur...

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę