informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Młodzi folkowcy

7 lipca 2003

Rośnie moda na folklor ale w wykonaniu ludzi, którzy na co dzień słuchają muzyki pop, hip-hop czy dance. O tym jak wielu młodych ludzi zaczyna nosić kierpce, i serdaki, można się było przekonać podczas zorganizowanych w niedzielę 6 lipca br. ósmych Bukowskich Prezentacji Folkloru Młodych.

Do udziału w konkursie zgłosiło się ponad 200 młodych wykonawców. W barwnym korowodzie rozpoczynającym rywalizację przeszły kapele, tancerze i śpiewacy. Większość uczestników trafiła tu by podtrzymać tradycje rodzinne, ale podkreślają, że jest to ich świadomy wybór.

Zdaniem fachowców zainteresowanie folklorem wśród młodzieży ma również podłoże komercyjne. Bukowskie Prezentacje Folkloru Młodych zorganizowane pod patronatem Regionalnej Trójki to impreza której popularność wciąż rośnie. W tym roku uczestniczyli w niej wykonawcy z pięciu województw: małopolskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego, lubelskiego i podkarpackiego.


POWIĄZANE

Pogoda w marcu i kwietniu nie rozpieszcza Polaków, jednak w innych częściach Eur...

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę