informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Mniej turystów

1 sierpnia 2003

W ciągu ostatnich kilku lat do Polski przyjechało o 25% mniej zagranicznych turystów. 4 lata temu odwiedziło nasz kraj 19 mln obcokrajowców, w roku ubiegłym gościliśmy ich już o 5 milionów mniej - pisze "Gazeta Prawna".

W minionym roku nastąpił co prawda wzrost przyjazdów z niektórych krajów, m.in. z Hiszpanii, Norwegii, Japonii czy Izraela, a w IV kwartale - z Niemiec, USA, Szwecji, Włoch i Rosji. Ciągle jednak za mało pozyskujemy nowych turystów, odwiedzających Polskę po raz pierwszy - mówi wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej Adam Zaborowski.

W ciągu ostatnich 5 miesięcy zanotowano kolejny kilkuprocentowy spadek przyjazdów turystycznych do Polski, w stosunku do ub.r. Ponieważ do końca roku jeszcze daleko, trudno ocenić, czy ta tendencja pogłębi się, czy wyhamuje - zauważa "GP". Pesymistyczne prognozy mówią o 15-20 proc. spadku. Optymistyczne wskazują, że jesienią i pod koniec roku znowu nastąpi ożywienie.


POWIĄZANE

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...

12 placówek agroturystycznych zostało we wtorek laureatami konkursu "Na wsi najl...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę