aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Nad Bałtykiem tłok, a na Mazurach pusto

25 lipca 2002

Nad Bałtykiem sezon jak się patrzy. Polacy przeprosili się ze swoim morzem. W Krynicy Morskiej czy Łebie trudno znaleźć wolne pokoje. 

Początek lipca był tragiczny, z powodu pogody. Zaczęło się poprawiać po 10 lipca i od dwóch tygodni jest już  tłoczno. Brakuje miejsc. W Łebie prawdziwe oblężenie. Mamy obłożone wszystkie miejsca. Pracuję tu 4 lata, a tak dobrego sezonu nie pamiętam.

Polacy zaczęli wracać więc do starych nawyków i spędzają wakacje w rodzimym kraju. Nadal istnieją też tradycyjne podziały. Do Łeby przyjeżdża najwięcej turystów z Warszawy, Katowic i Krakowa. To miejsce polubili też Niemcy, Holendrzy i Szwedzi, a nawet Australijczycy. Warszawiacy kochają też Krynicę Morską. Łodzianie ciągną do Władysławowa, a Ślązacy do Stegny i na Hel. W Kołobrzegu najwięcej jest poznaniaków. 

Warmia i Mazury posiada atuty w postaci czystej wody, nieskażonych lasów itp. Ceny też są na zeszłorocznym poziomie. I co z tego. Właściciele pól namiotowych i sklepików skarżą się, że z roku na rok jest coraz mniej turystów. W lasach pod Jedwabnem, nad jeziorem Dłużek, rozciąga się urocze pole namiotowe. Bieżąca woda, stanowiska dla przyczep campingowych, jezioro i las w zasięgu ręki. Mimo niskich cen na campingu są wolne miejsca. Różnica między tym a ubiegłym rokiem waha się w granicach 15 procent – mówi Tadeusz Bojarski, dzierżawca pola namiotowego w Dłużniku.

A jak turystyczna Polska podzieliła Warmie i Mazury? Warszawiacy lubią wypoczywać w okolicach Szczytna, Olsztyna, Ostródy. Trójmiasto wybiera okolice Pisza, Mrągowa i Węgorzewa. Ślązacy zaś uwielbiają Ryn i okolice. Turyści z Niemiec uwielbiają okolice Mrągowa i Giżycka.


POWIĄZANE

Rozpoczyna się II edycja konkursu „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turys...

Co  dziesiąte jabłko uprawiane w Europie pochodzi z Południowego Tyrolu, z tego ...

Włochy od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem Polaków, a Rzym, Mediolan...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę