informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.
Advertisement Advertisement

Pechowi taternicy

4 marca 2003

W Tatrach od rana trwa akcja ratownicza. Pięciu ratowników TOPR ruszyło na pomoc wspinaczom, którzy utknęli na północnej ścianie Mięguszowieckiego Szczytu.

Taternicy wspinali się tam od dwóch dni. Wczoraj wieczorem poinformowali przez telefon komórkowy centralną stację TOPR w Zakopanem, że mają kłopoty z zejściem. Ratownicy, upewniwszy się, że taternicy mają odpowiedni sprzęt, ustalili z nimi, że noc z wczoraj na dzisiaj spędzą na ścianie.

Ratownik dyżurny TOPR Piotr Bednarz powiedział, że "taternicy potrzebują pomocy nie z powodu obrażeń, a dlatego, że są zmęczeni i zziębnięci".

Piotr Bednarz powiedział, że taternicy nie zgłaszali wyjścia w góry do TOPR-u, ponieważ nie ma takiego zwyczaju i obowiązku. Dodał, że w schronisku nad Morskim Okiem jest książka wyjść taterników, ale – jak powiedział ratownik – "wygląda na to, że się nie wpisali".

Nie wiadomo skąd pochodzą pechowi taternicy.


POWIĄZANE

Pokryta słomą lub trzciną drewniana chatka z jedną, dużą izbą, z pięknym staroda...

Pogoda w marcu i kwietniu nie rozpieszcza Polaków, jednak w innych częściach Eur...

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę