informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Płatny wyjazd z Białorusi

23 stycznia 2003

Ustawa budżetowa Białorusi na 2003 r. zezwala na pobieranie opłat od osób fizycznych za przekroczenie granicy. Opłaty wprowadziły już władze terenowe niektórych przygranicznych powiatów. Za wyjazd z Białorusi cudzoziemcy muszą zapłacić na granicy trzy euro, Białorusini 1,5 euro.

Opłaty obowiązują mniej więcej od tygodnia. Potwierdza to relacja obywatela Litwy, Wiktora Zawadzkiego, który kilka dni temu wracał autobusem z Mińska do Wilna. Według jego słów, pogranicznicy na białorusko-litewskim przejściu Haraniowy zażądali od pasażerów autobusu po trzy euro za przekroczenie granicy. Nieprzygotowani ludzie nie mieli nawet ze sobą tej waluty (opłaty można wnieść tylko w euro lub dolarach).

Zagrozili nam, że nie wypuszczą autobusu z Białorusi. Dopiero nasz kierowca pożyczył pieniądze od swojego kolegi z innego autobusu. Te trzy euro to więcej niż kosztował bilet. W dodatku powiedziano nam, że opłaty wprowadzono zgodnie z postanowieniem białoruskiego rządu – opowiadał Zawadzki grupie dziennikarzy.

Wprowadzenie opłat granicznych potwierdził dziennikarzom szef Wydziału Finansowego Powiatowego Komitetu Wykonawczego w Iwju, Iwan Salejka – opłaty obowiązują lub będą obowiązywać we wszystkich powiatach graniczących z Litwą i Polską - berestawickim, świsłockim, gordzieńskim, werenowskim, iwjewskim, oszmiańskim i ostrowickim. Pieniądze z opłat przekazywane będą do miejscowych budżetów na cele socjalne - powiedział urzędnik.

W graniczących z Polską powiatach władze dopiero przygotowują się do wprowadzenia opłat.


POWIĄZANE

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...

12 placówek agroturystycznych zostało we wtorek laureatami konkursu "Na wsi najl...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę