informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Pojezierze Kaszubskie

19 czerwca 2002

Pojezierze Kaszubskie wyróżnia się swoją pagórkowatą rzeźbą. Polodowcowe wzgórza morenowe osiągają tu najwyższe w północnej Polsce wysokości (Wieżyca 329 m n.p.m.), co umożliwia uprawianie narciarstwa zjazdowego. Między wzgórzami oprócz małych jezior wytopiskowych położone są też długie i wąskie jeziora, jak Raduńskie i Ostrzyckie. Środkowa część pojezierza – region o największym skupieniu jezior i wzniesień – zwany jest potocznie "Szwajcarią Kaszubską", gdyż swą niepowtarzalną urodą przypomina malownicze krajobrazy Szwajcarii.
Wielką atrakcją turystyczną regionu jest szczególna odrębność regionalna zachowana nie tylko w tradycji folklorystycznej i żywej sztuce ludowej, ale również w odmienności języka Kaszubów i ich kultury. W pobliżu największego zbiornika wodnego, Jeziora Wdzydze (15 km2), leży wieś Wdzydze Kiszewskie, w którym znajduje się skansen kaszubski. Eksponaty związane z kulturą Kaszubów zgromadzone są też w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach – stolicy regionu.

MC.

POWIĄZANE

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...

12 placówek agroturystycznych zostało we wtorek laureatami konkursu "Na wsi najl...

"Odpoczywaj na wsi" - to projekt promujący turystykę wiejską wraz z dziedzictwem...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę