informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Polskie góry zimą znów stają się modne

27 grudnia 2002

I to nie tylko Tatry czy Karkonosze. Coraz częściej jeździmy w Bieszczady, wyciągów przybywa także w Górach Świętokrzyskich, a nawet na Mazurach i – co ciekawe – także na Pomorzu.

W wyjazdach na narty obowiązuje rejonizacja. W Tatry i Sudety jeżdżą głównie krakowianie i Ślązacy, bo mają najbliżej. Bieszczady najchętniej odwiedzają warszawiacy. W Bieszczadach wyciągi będą czynne codziennie. Jak zabraknie śniegu, na nartach można będzie jeździć na stokach sztucznie dośnieżanych, między innymi w Arłamowie, Ustrzykach Dolnych, Rymanowie, a od najbliższej soboty także w Weremieniu koło Leska.

W pierwszy dzień Świąt stoki na Czarnej Górze w masywie Śnieżnika były prawie puste. Narciarze zjawili się dziś. Większość po raz pierwszy w tym sezonie. Kolejka do wyciągów – 10 minut. Śniegu na stoku jest pół metra, z czego 40 centymetrów to śnieg sztuczny.

Być może już za 2 lata – by pojeździć na nartach – nie trzeba będzie wyruszać w góry. Wystarczy, że wybierzemy się do ośrodka sportów zimowych w Polanowie koło Koszalina. Tutaj będzie między innymi wyciąg, tor saneczkowy, lodowisko. Jeśli Unia Europejska przyzna dotacje – a negocjacje w toku – budowa ruszy w 2004 roku.


POWIĄZANE

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...

12 placówek agroturystycznych zostało we wtorek laureatami konkursu "Na wsi najl...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę