informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Polskie żubry poszły w świat

19 lipca 2004

Cztery polskie żubry zmieniły obywatelsko. Do tej pory żyły w Wolinskim Parku Narodowym. Teraz mieszkają u naszych zachodnich sąsiadów. Zwierzęta przekazano niemieckiemu rezerwatowi bezpłatnie. Planuje się, że w ciągu kilku lat stado będzie liczyć kilkanaście sztuk.

Nową żubrzą rodzinę tworzą: byk Powiew, krowa Powizyta oraz dwie jałówki - Pokemonka i Pojawinka. Wszystkie żubry urodziły się i wychowały w Wolińskim Parku Narodowym. Zwierzęta wyekspediowano do Niemiec dwa tygodnie temu. I choć Praetenow i Międzyzdroje dzieli tylko 30 kilometrów, transport zwierząt nie należał do łatwych. Najpierw zwierzęta w specjalnych skrzyniach przewieziono TIR-em do Świnoujścia skąd promem popłynęły do Ahlbeck. Stamtąd kolejny TIR zawiózł je do rezerwatu.

Żubry dzielnie zniosły podróż. I jak zapewnia dyrektor niemieckiego rezerwatu, nowy dom im się spodobał.

Żubry już przyciągają do rezerwatu turystów. Dyrektorzy parków Wolińskiego i Uznam zapowiedzieli, że będą prowadzić wymianę żubrów - tak by zachować czystość genetyczną zwierząt.


POWIĄZANE

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...

12 placówek agroturystycznych zostało we wtorek laureatami konkursu "Na wsi najl...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę