informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Pomysły na agroturystykę

18 listopada 2003

Na Dolnym Śląsku rośnie liczba gospodarstw agroturystycznych. Połączenie produkcji rolnej, uprawy ziemi z przyjmowaniem turystów staje się szansą nie tylko na przetrwanie na wsi ale to nowy sposób pozarolniczej działalności.

Właściciele gospodarstwa w Dziwiszowie koło Jeleniej Góry dla turystów sprowadzili z pogranicza Alp austriackich i włoskich bardzo mocne konie rasy Haflinger. Wszystko trzeba było zacząć od wyremontowania starych zrujnowanych budynków. Zajęli się tym górale z Podhala. Ale najpierw w odbudowanych stajniach zamieszkały czystej krwi austriackie haflingery.

To pierwsza w Polsce hodowla tej rasy górskich koni. Są mocne, spokojne i dobrze radzą sobie z nimi nawet dzieci. Dla nich na wieś przyjeżdżają ludzie z miasta.


POWIĄZANE

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...

12 placówek agroturystycznych zostało we wtorek laureatami konkursu "Na wsi najl...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę