aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Powstał Związek Gospodarstw Agroturystycznych

22 września 2003

Właściciele gospodarstw agroturystycznych z powiatów sandomierskiego, staszowskiego i opatowskiego założyli Związek Gospodarstw Agroturystycznych. To pierwsza taka inicjatywa w województwie świętokrzyskim.

Państwo Sawiccy przeprowadzili się ze Szczecina pięć lat temu. Zainwestowali w odziedziczony majątek i teraz we wsi Nowe prowadzą gospodarstwo agroturystyczne. Dom przebudowali. Zaczynali od ośmiu miejsc, teraz mogą przyjąć dwa razy więcej gości. Wciąż myślą o nowych inwestycjach.

Największą bolączką właścicieli gospodarstw agroturystycznych jest niewystarczająca promocja, a co za tym idzie, brak gości i pieniędzy. Właśnie Międzypowiatowy Związek Gospodarstw Agroturystycznych chce się zająć przede wszystkim promowaniem. Będzie też można liczyć na pomoc finansową województwa.

W krajach Unii Europejskiej działalność pozarolniczą podjęło 40 procent właścicieli gospodarstw, trzy do dziesięciu procent z nich zajęło się agroturystyką. Wiele z tych przedsięwzięć zostało dofinansowanych z budżetu Unii.


POWIĄZANE

Rozpoczyna się II edycja konkursu „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turys...

Co  dziesiąte jabłko uprawiane w Europie pochodzi z Południowego Tyrolu, z tego ...

Włochy od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem Polaków, a Rzym, Mediolan...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę