CTR_80917

Powstał Związek Gospodarstw Agroturystycznych

22 września 2003

Właściciele gospodarstw agroturystycznych z powiatów sandomierskiego, staszowskiego i opatowskiego założyli Związek Gospodarstw Agroturystycznych. To pierwsza taka inicjatywa w województwie świętokrzyskim.

Państwo Sawiccy przeprowadzili się ze Szczecina pięć lat temu. Zainwestowali w odziedziczony majątek i teraz we wsi Nowe prowadzą gospodarstwo agroturystyczne. Dom przebudowali. Zaczynali od ośmiu miejsc, teraz mogą przyjąć dwa razy więcej gości. Wciąż myślą o nowych inwestycjach.

Największą bolączką właścicieli gospodarstw agroturystycznych jest niewystarczająca promocja, a co za tym idzie, brak gości i pieniędzy. Właśnie Międzypowiatowy Związek Gospodarstw Agroturystycznych chce się zająć przede wszystkim promowaniem. Będzie też można liczyć na pomoc finansową województwa.

W krajach Unii Europejskiej działalność pozarolniczą podjęło 40 procent właścicieli gospodarstw, trzy do dziesięciu procent z nich zajęło się agroturystyką. Wiele z tych przedsięwzięć zostało dofinansowanych z budżetu Unii.


POWIĄZANE

W kilku miastach Polski prowadzona jest kampania "Odpoczywaj na wsi". Jest to pr...

12 marca w Berlinie zakończyła się Międzynarodowa Giełda Turystyczna ITB, w któr...

Nowe możliwości promocji agroturystyki i turystyki wiejskiej. Zachęcamy wszystki...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę