informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Powstał Związek Gospodarstw Agroturystycznych

22 września 2003

Właściciele gospodarstw agroturystycznych z powiatów sandomierskiego, staszowskiego i opatowskiego założyli Związek Gospodarstw Agroturystycznych. To pierwsza taka inicjatywa w województwie świętokrzyskim.

Państwo Sawiccy przeprowadzili się ze Szczecina pięć lat temu. Zainwestowali w odziedziczony majątek i teraz we wsi Nowe prowadzą gospodarstwo agroturystyczne. Dom przebudowali. Zaczynali od ośmiu miejsc, teraz mogą przyjąć dwa razy więcej gości. Wciąż myślą o nowych inwestycjach.

Największą bolączką właścicieli gospodarstw agroturystycznych jest niewystarczająca promocja, a co za tym idzie, brak gości i pieniędzy. Właśnie Międzypowiatowy Związek Gospodarstw Agroturystycznych chce się zająć przede wszystkim promowaniem. Będzie też można liczyć na pomoc finansową województwa.

W krajach Unii Europejskiej działalność pozarolniczą podjęło 40 procent właścicieli gospodarstw, trzy do dziesięciu procent z nich zajęło się agroturystyką. Wiele z tych przedsięwzięć zostało dofinansowanych z budżetu Unii.


POWIĄZANE

Pogoda w marcu i kwietniu nie rozpieszcza Polaków, jednak w innych częściach Eur...

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę