informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Praga przygotowana na "polski weekend"

29 kwietnia 2003

Praga, przygotowuje się do długiego "polskiego weekendu". Po "włoskiej Wielkanocy" w Pradze, stolicę Czech czeka teraz polski początek maja.

W większości, zwłaszcza tańszych hoteli, miejsca są już zarezerwowane, głównie przez polskie wycieczki. Na ulicach, w sklepach, restauracjach i muzeach słychać już przede wszystkim język polski.

Do "polskiego weekendu" przygotowuje się także czeska policja drogowa, która karać będzie przede wszystkim za przekroczenie prędkości, ale także za brak nalepek, potwierdzających wniesienie opłaty autostradowej.

Tymczasem czescy meteorologowie ostrzegają przed bardzo gwałtownymi zmianami pogody. Po chłodnym ostatnim weekendzie już w poniedziałek słupek rtęci w termometrze zbliżył się do granicy 20 stopni. W najbliższych dniach będzie bardzo gorąco. Temperatury mają sięgać nawet 27-28 stopni w cieniu. Dopiero w niedzielę 4 maja oczekiwane jest znaczne ochłodzenie - w ciągu dnia temperatura nie powinna przekraczać 14 stopni, będzie padać.

Okres wegetacyjny w Pradze, w porównaniu z Warszawą czy Krakowem, nadchodzi trzy-cztery tygodnie wcześniej. W stolicy Czech forsycje już przekwitły. Niemal wszystkie drzewa i krzewy już w czasie świąt wielkanocnych pokryły bladozielone nowe liście. Kwitnie już nie tylko tarnina, ale nawet wiśnie, czereśnie, jabłonie i grusze. Od dłuższego czasu jest ciepło, ale upały nadejdą dopiero w najbliższych dniach.

Czescy lekarze ostrzegają, że tak gwałtowne zmiany temperatury i ciśnienia mogą bardzo negatywnie wpłynąć nie tylko na samopoczucie, ale i na stan zdrowia głównie starszych osób i tych, którzy cierpią na chroniczne schorzenia.


POWIĄZANE

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...

12 placówek agroturystycznych zostało we wtorek laureatami konkursu "Na wsi najl...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę