informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Ptasi szpital

15 lipca 2002

Ranne ptaki, którym zdarzył się wypadek, trafiają do wyjątkowego szpitala działającego przy Parku Krajobrazowym Chełmy w Myśliborzu, na Dolnym Śląsku.

Większość pacjentów ośrodków to ptaki drapieżne: myszołowy, pustułki, puszczyki i sowy. Często są to młode osobniki, które ucząc się latać wypadając z gniazd i nie potrafią do nich wrócić. Ludzie przynoszą je do myśliborskiego ośrodka. Ptaki tam dorastają, a potem zostają wypuszczane na wolność.

Ptaki okaleczone trwale, zostają dożywotnimi pensjonariuszami ośrodka. Obecnie największymi gwiazdami szpitala są dwa łabędzie – Klara i Gucio. Obydwa straciły po jednym skrzydle. Bez opieki ludzi nie miałby szans na przeżycie. Chodzą wokół zabudowań i egzekwują swoje prawa bardzo skutecznie.

Zapewne szpital ten jest jedyny w swoim rodzaju. Ciekawe, czy wszyscy pensjonariusze dostosowują się do ciszy nocnej? Biedne sowy.


POWIĄZANE

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...

12 placówek agroturystycznych zostało we wtorek laureatami konkursu "Na wsi najl...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę