aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Puszcza Białowieska lasem narodowym

11 lipca 2002

Powstaje projekt ustawy uznający Puszczę Białowieską lasem narodowym.

Lasy Państwowe i główny konserwator przyrody porozumieli się w sprawie Puszczy Białowieskiej. Do września mają zostać przygotowane zasady ochrony lasów w części puszczy, która nie jest parkiem narodowym. Ma powstać rezerwat przyrody, który obejmuje około 10 tys. ha najlepiej zachowanych i zbliżonych do naturalnych lasów. Obejmie tereny na którym występują ponad 100-letnie drzewa.

Lasy Państwowe zmienią zasady gospodarki na terenach puszczy, drzewa nie będą wycinane dla zysku lecz jedynie w celu wprowadzenie na ich miejsce właściwych gatunków. Będziemy wycinać wprowadzone tu sztucznie w XIX i XX wieku gatunki, zastępując je naturalnymi dla Puszczy Białowieskiej – powiedział Dawidziuk, dyrektor Lasów Państwowych. Cięcia w lasach puszczy powinny zapewnić utrzymanie miejscowych zakładów przerobu drewna.

Również ministerstwo ochrony środowiska podejmie starania, by nadać puszczy status rezerwatu biosfery. Resort ma też zwiększyć dotację na poprawienie w puszczy warunków hydrologicznych oraz wsparcie sprzyjającego ekologii rozwoju puszczańskich gmin.


POWIĄZANE

Rozpoczyna się II edycja konkursu „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turys...

Co  dziesiąte jabłko uprawiane w Europie pochodzi z Południowego Tyrolu, z tego ...

Włochy od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem Polaków, a Rzym, Mediolan...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę