informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Region lubuski

13 maja 2005

Region Lubuski, jeden z najmniejszych regionów turystycznych, znajduje się w zachodniej części Polski. Ziemia Lubuska ma wiele do zaoferowania turystom, zwłaszcza tym, którzy cenią sobie wypoczynek na łonie natury. Atrakcją są wielkie kompleksy leśne, często bukowe, liczne jeziora, czyste środowisko naturalne oraz liczne gospodarstwa agroturystyczne. 

Turystyka i wypoczynek koncentrują się głównie wokół otoczonych lasami jezior polodowcowych. Najpopularniejsze z nich to: Łagowskie, Niesłysz, Ciecz, Głębokie oraz Sławskie i Osiek. Na obszarze lubuskim jest wiele ośrodków letniskowych z dobrze przygotowanymi kąpieliskami oraz możliwością uprawiania sportów wodnych i wędkarstwa. Szczególnie atrakcyjne są szlaki wodne np.: szlak lubuski ze Sławy, Obrą przez Międzyrzecz, dalej Wartą do Gorzowa Wielkopolskiego. W rozlewiskach rzek i starorzeczach mieszczą się rezerwaty przyrodnicze, jak rezerwat ptactwa wodnego "Słońsk" – jeden z największych i najcenniejszych w Polsce. 

Pięknym miejscem Ziemi Lubuskiej jest "Uroczysko Lubniewsko", gdzie podziwiać można wąwozy, jary, a przy odrobinie szczęścia również borsuki. Na pograniczu województw: lubuskiego, zachodniopomorskiego i wielkopolskiego leży Drawieński Park Narodowy zachwycający nie tylko rzeką Drawą, ale też różnorodnością flory i fauny oraz form geologicznych. Kompleksy leśne na Ziemi Lubuskiej obfitujące w zwierzynę i są doskonałym terenem dla myśliwych. Duże zalesienie powoduje, że region ten ma cechy klimatu leczniczego. Liczne ośrodki jazdy konnej podnoszą walory i sprzyjają rekreacji.

Region Lubuski kryje w sobie również wiele zabytków. Świadectwem ciekawej przeszłości historycznej jest Międzyrzecki Rejon Umocniony i miasta – Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra czy Kostrzyn.

Gospodarstwa agroturystyczne regionu

Opracowano na podstawie: www.lubuskie.republika.pl, www.lkp.org.pl (fot. M.Czasnojć, P.Pawlarczyk, K.Staniszewski)

POWIĄZANE

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...

12 placówek agroturystycznych zostało we wtorek laureatami konkursu "Na wsi najl...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę