aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Rolnictwo ekologiczne w Wielkopolsce

29 marca 2006

W Wielkopolsce  został opracowany program  rozwoju rolnictwa ekologicznego na lata 2004  - 2006 .Program jest realizowany wspólnie Wielkopolską Izbę Rolniczą  i Urząd Marszałkowski . W  ramach tego programu przeprowadzono szkolenia  pracowników ODR-ów i delegatów Powiatowych Izb rolniczych  oraz kurso – konferencje  w każdym powiecie Wielkopolski.

- Dla zainteresowanych  rolników . Urząd Marszałkowski  już w 2004 roku  nawiązał  kontakt  z przedstawicielami Stowarzyszenia „ Demeter „ z Niemiec  Joachimem Bauc przedstawicielem  przetwórni owoców i warzyw „Venkel”. Efektem realizacji tego programu  jest zwiększenie  ilości  gospodarstw ekologicznych  z  certyfikatem  i w trakcie  przestawiania . Na koniec  2004 roku  w całej Wielkopolsce kontrolowanych gospodarstw ekologicznych było 38 na koniec 2005 roku ponad 300 gosp. Kilku gospodarstwom udało  się nawiązać kontakty handlowe z przetwórnią Venkel i sprzedać np. owoc  czarnej porzeczki z certyfikatem  ekologicznym – mówi Anna Olejnicka – Górczewska z Wielkopolskiej Izby Rolniczej

Efektem współpracy  z niemieckim Stowarzyszeniem „ Demeter” jest utworzenie Stowarzyszenia Demeter – Polska  z siedzibą w Prądocinie pod Bydgoszczą.


POWIĄZANE

Rozpoczyna się II edycja konkursu „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turys...

Co  dziesiąte jabłko uprawiane w Europie pochodzi z Południowego Tyrolu, z tego ...

Włochy od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem Polaków, a Rzym, Mediolan...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę