aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Schronisko dla bocianów

9 października 2002

Suwalski Park Krajobrazowy wybuduje schronisko dla bocianów oraz chorych dzikich zwierząt.

Jak poinformowała PAP dyrektor Suwalskiego Parku Krajobrazowego Teresa Świerbuska, schronisko powstanie przy siedzibie Zarządu SPK. Za kilka dni pracownicy parku przystąpią do budowy kilku zadaszonych boksów.

Nie będzie to duże schronisko. Chodzi o to, by chore lub ranne zwierzęta miały odpowiednie warunki, by spokojnie mogłyby przebywać i się leczyć – powiedziała PAP Świerbuska.

Suwalski park kilka miesięcy temu otrzymał zezwolenie na przetrzymywanie chorych dzikich zwierząt. Przebywałyby one w schronisku tylko na czas choroby i regeneracji sił. Potem wracałaby do neutralnego środowiska.

W schronisku opieka zwierząt kosztowałaby niewiele, gdyż pracownicy parku robiliby to w ramach swoich obowiązków służbowych. Pracownicy parku są przekonani, że takie miejsce jest potrzebne na Suwalszczyźnie.

Najczęściej trzeba udzielać pomocy ptakom, głównie bocianom. Zdarzają się również chore sarny a nawet błotniaki stawowe. Najczęściej do siedziby parku przynoszą je mieszkańcy i turyści. Jeżeli nie dają się złapać, ludzie informują o tym pracowników parku. Dużo zwierząt znajdują pracownicy, gdyż ich siedziba znajduje się w samym sercu Suwalskiego Parku.


POWIĄZANE

Rozpoczyna się II edycja konkursu „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turys...

Co  dziesiąte jabłko uprawiane w Europie pochodzi z Południowego Tyrolu, z tego ...

Włochy od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem Polaków, a Rzym, Mediolan...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę