aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Ścieżki turystyczne w Puszczy Knyszyńskiej za pieniądze UE

2 września 2003

Prawie 350 kilometrów ścieżek rowerowych, konnych i kajakowych zostanie oznakowanych w Puszczy Knyszyńskiej, wydane zostaną też mapy turystyczne tego terenu.

28,5 tys. euro na ten cel przyznała Unia Europejska Związkowi Gmin Puszczy Knyszyńskiej Dorzecza Rzeki Supraśl, który skupia osiem samorządów - poinformował w poniedziałek 1 września przewodniczący Związku i burmistrz Supraśla Wiktor Grygiencz.

Dzięki projektowi "Kresowe wędrówki", który ma być zrealizowany w ciągu dwóch lat, w Puszczy Knyszyńskiej zostanie oznakowanych 130 kilometrów tras rowerowych, 120 kilometrów konnych i 90 kilometrów tras kajakowych na rzece Supraśl. Ma to pomóc turystom coraz liczniej odwiedzającym to miejsce. Będą też wydane mapy dla turystów i katalog ofert agroturystycznych.

Jak przyznał Grygiencz, nie znając lasu, w Puszczy można łatwo się zgubić. Sam się zgubiłem i gdyby nie kompas, noc spędziłbym w zaroślach - powiedział burmistrz Supraśla, otoczonego Puszczą Knyszyńską z każdej strony.

Puszcza Knyszyńska to jeden z największych kompleksów leśnych w kraju. Zajmuje obszar około tysiąca kilometrów kwadratowych. Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej jest największym tego typu w Polsce. Supraśl to miasteczko o statusie uzdrowiska.

Jak poinformowała autorka projektu Joanna Sokólska z supraskiego Urzędu Miasta i Gminy, jeszcze we wrześniu w ramach projektu mają się rozpocząć prace nad strategią produktu markowego Puszczy Knyszyńskiej. Samo znakowanie szlaków rozpocznie się wiosną.

Myśląc o produkcie markowym, myślimy kompleksowo o obszarze Puszcza Knyszyńska, który obejmowałby wiele składników, od dań regionalnych począwszy na konkretnych usługach i ofertach turystycznych skończywszy. Chodzi bowiem o kompleksową promocję - powiedziała Sokólska.

Celem projektu ma być też promocja turystyki transgranicznej polsko-białoruskiej. Trzy gminy ze Związku Gmin Puszczy Knyszyńskiej: Gródek, Krynki i Michałowo sąsiadują bezpośrednio z Białorusią.


POWIĄZANE

Rozpoczyna się II edycja konkursu „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turys...

Co  dziesiąte jabłko uprawiane w Europie pochodzi z Południowego Tyrolu, z tego ...

Włochy od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem Polaków, a Rzym, Mediolan...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę