informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Słowiński Park Narodowy

19 czerwca 2002


Niecodziennych wrażeń dostarcza wędrówka po Słowińskim Parku Narodowym. Swoim zasięgiem obejmuje on dwa płytkie jeziora przybrzeżne: Gardno i Łebsko oraz pas wybrzeża oddzielający je od otwartego morza. Na tym wąskim fragmencie lądu wytworzyły się największe w Europie Środkowej wzgórza wydmowe o wysokości do 42 m n.p.m., tworzące prawdziwie pustynny krajobraz. Pod naporem zachodnich wiatrów piaski przesuwają się nawet do 30 metrów w ciągu roku. Ich siła jest tak wielka, że w zasadzie nie ma przeszkody, która oparłaby się ich działaniu. Niszczone są więc lasy i bagna, a historia zna również fakt zasypania w XVIII w. całej osady Łączki w okolicach Łeby, której domostwa do dzisiaj nie zostały odwiane.

Miłośnicy przyrody odkryją w Parku całe bogactwo flory i fauny. Na szczególną uwagę zasługują ptaki, które wybrały ten obszar na swoje miejsca lęgowe, np.: orzeł przedni, rybołów, puchacz, bocian czarny, bojownik batalion, czy kormoran.

MC

POWIĄZANE

Pogoda w marcu i kwietniu nie rozpieszcza Polaków, jednak w innych częściach Eur...

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę