aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Spływają ekologicznie

25 czerwca 2003

III Ekologiczny Spływ Pontonowy Jasiołką do Wisły rozpoczął się w poniedziałek 23 czerwca  rano w Jedliczu (pow. krośnieński). W ciągu najbliższych dni 10 uczniów tamtejszego Zespołu Szkół im. Armii Krajowej, wraz z opiekunami, przepłynie ponad 350 km, by dotrzeć do Kazimierza Dolnego. Do domu wrócą dopiero 8 lipca.

Popłyną Jasiołką, Wisłoką i Wisłą. Celem spływu, oprócz dobrej zabawy, jest również dokumentowanie zanieczyszczeń brzegów rzek. Z ubiegłorocznych doświadczeń wiemy, że świadomość ekologiczna ludzi jest jeszcze bardzo słaba – podkreślił Andrzej Cynarski, nauczyciel i organizator spływu, podczas którego zaplanowano również pogadanki i prelekcje nt. ochrony przyrody.

W trzeciej edycji spływu młodzież pokona dwukrotnie dłuższą trasę niż w dotychczasowych (poprzednio metą był Baranów Sandomierski). Inicjatywę wsparło kilkunastu sponsorów. Uczniowie płyną na ośmiu pontonach. Życzę stopy wody pod kilem, chociaż połowa królestwa dla tego, kto pod pontonem znajdzie kil – żartował na pożegnanie dyrektor zespołu Jan Drajewicz. Organizatorzy zapowiadają, że będą dążyć do tego, by w przyszłym roku spływ miał rangę powiatową.


POWIĄZANE

Rozpoczyna się II edycja konkursu „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turys...

Co  dziesiąte jabłko uprawiane w Europie pochodzi z Południowego Tyrolu, z tego ...

Włochy od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem Polaków, a Rzym, Mediolan...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę