informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Spływają ekologicznie

25 czerwca 2003

III Ekologiczny Spływ Pontonowy Jasiołką do Wisły rozpoczął się w poniedziałek 23 czerwca  rano w Jedliczu (pow. krośnieński). W ciągu najbliższych dni 10 uczniów tamtejszego Zespołu Szkół im. Armii Krajowej, wraz z opiekunami, przepłynie ponad 350 km, by dotrzeć do Kazimierza Dolnego. Do domu wrócą dopiero 8 lipca.

Popłyną Jasiołką, Wisłoką i Wisłą. Celem spływu, oprócz dobrej zabawy, jest również dokumentowanie zanieczyszczeń brzegów rzek. Z ubiegłorocznych doświadczeń wiemy, że świadomość ekologiczna ludzi jest jeszcze bardzo słaba – podkreślił Andrzej Cynarski, nauczyciel i organizator spływu, podczas którego zaplanowano również pogadanki i prelekcje nt. ochrony przyrody.

W trzeciej edycji spływu młodzież pokona dwukrotnie dłuższą trasę niż w dotychczasowych (poprzednio metą był Baranów Sandomierski). Inicjatywę wsparło kilkunastu sponsorów. Uczniowie płyną na ośmiu pontonach. Życzę stopy wody pod kilem, chociaż połowa królestwa dla tego, kto pod pontonem znajdzie kil – żartował na pożegnanie dyrektor zespołu Jan Drajewicz. Organizatorzy zapowiadają, że będą dążyć do tego, by w przyszłym roku spływ miał rangę powiatową.


POWIĄZANE

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...

12 placówek agroturystycznych zostało we wtorek laureatami konkursu "Na wsi najl...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę