informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Tłok w Tatrach

25 lipca 2003

Ruch turystyczny w Tatrach osiąga wakacyjne apogeum. Łatwo to poznać po korkach, jakie tworzą się na najbardziej popularnych szlakach. W kolejce trzeba czekać na wyjście na szczyt Giewontu, istne sznury turystów ustawiają się także przed łańcuchami asekuracyjnymi w najtrudniejszych miejscach Orlej Perci.

Turystów najwyraźniej jednak nie zraża taki tłok, bo choć pogoda dziś w Tatrach dziś nie najlepsza, to np. na Giewont zmierzają prawdziwe tłumy. Jak sami mówią, nie zraża ich ani pogoda, ani korki na szlakach.

Turyści mają jednak wytłumaczenie, dlaczego decydują się na stanie w kilkugodzinnych kolejkach: Dla tych widoków naprawdę warto się poświęcić - mówią. Na wjazd na Kasprowy Wierch czekali w ostatnich dniach nawet 5 godzin.

Ci, którzy chcą uniknąć korków, powinni w góry wychodzić jak najwcześniej. Ma to także dodatkową zaletę: Kto wyjdzie wcześnie rano, ok. godz. 4 – 5, to w godzinach, kiedy już się burze zaczynają jest w zejściu ze szlaku, albo już dochodzi do domu - mówi Zbigniew Madejski z Centrum Informacji Turystycznej TPN-u.


POWIĄZANE

Pogoda w marcu i kwietniu nie rozpieszcza Polaków, jednak w innych częściach Eur...

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę