informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Tokarnia – Muzeum Wsi Kieleckiej

19 czerwca 2002

W Muzeum Wsi Kieleckiej odtworzono obraz życia w dawnej wsi i małych miasteczkach, w warunkach zbliżonych do naturalnego środowiska przyrodniczego. Na obszarze o powierzchni 65 ha ustawiono 25 (planowanych 80) zabytków dziewiętnastowiecznej architektury drewnianej. Skansen skupia zabudowania charakterystyczne dla regionów: nadwiślańskiego, świętokrzyskiego, lessowego i wyżynnego. Najpełniej wyeksponowano chłopskie zabudowania, wnętrza i warsztaty rzemieślnicze pochodzące z II poł. XIX wieku, nawiązujące swoim wyposażeniem do konkretnych, autentycznych wnętrz epoki. Wierniejszej, atrakcyjniejszej prezentacji budownictwa regionalnego sprzyja pofałdowany teren skansenu.
Stoją tutaj m.in.: chałupa z Siekierna (1887 r.), organistówka z Bielin (poł. XIX wieku), chałupa szewca z Daleszyc (1892 r.), wiatrak (1921 r.), stodoła plebańska z Suchedniowa (1863 r.).


Opracowano na podstawie: www.republika.pl/wlitewia/swietokrz

POWIĄZANE

Pogoda w marcu i kwietniu nie rozpieszcza Polaków, jednak w innych częściach Eur...

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę