informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Turyści na rowery

26 lipca 2004

W dolinie Odry powstało pięć tzw. Zielonych Punktów. Są w Kostrzynie nad Odrą, Słońsku, Owczarach, Kłopocie i Łagowie. Można tam tanio przenocować, wypożyczyć rower i dowiedzieć się, co warto zwiedzić w okolicy.

Ma to uatrakcyjnić turystom wędrówki wzdłuż brzegów Odry. Pomysłodawcą jest Klub Przyrodników ze Świebodzina, który przygotował m.in. mapy terenu i foldery z opisem najciekawszych miejsc. – W każdym Zielonym Punkcie wypożycza się ponadto rowery, kajaki i lornetki – mówi koordynator projektu Anna Bernacka. Co ciekawe sprzęt można oddać w każdym z pięciu punktów, niezależnie od tego, skąd się wyruszyło.

Kłopot przyrodnicy zachwalają ze względu na bociany, które upodobały sobie tę wioskę, a Słońsk i Kostrzyn z powodu sąsiedztwa Parku Narodowego ,,Ujście Warty’’. Łagów ma kusić jeziorami i historią, a Owczary jedynym w Polsce Muzeum Łąki.

- W projekt ten zaangażowały się stowarzyszenia i różnego rodzaju organizacje, które udostępniły nam swoje obiekty – mówi A. Bernacka. Na przykład Zielony Punkt w Kłopocie mieści się w Muzeum Bociana, nad którym pieczę sprawują pracownicy Krzesińskiego Parku Krajobrazowego. – Odwiedza nas wiele osób, i to nie tylko z Polski, dlatego tego typu punkt jest potrzebny – uważa Grzegorz Sawko.

Klub Przyrodników chciałby, żeby Zielone Punkty powstały wzdłuż całej Odry. – Na razie są tylko w Lubuskiem, ale dwa kolejne tworzone są już też w województwie dolnośląskim – mówi A. Bernacka.


POWIĄZANE

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...

12 placówek agroturystycznych zostało we wtorek laureatami konkursu "Na wsi najl...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę