informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Turyści niezadowoleni z pobytu w Polsce

28 października 2002

Turyści z zachodu najbardziej niezadowoleni są podczas pobytu w Polsce z warunków sanitarnych. Goście ze wschodu najbardziej narzekają na wysokie – ich zdaniem – koszty pobytu.

Jak informuje Instytut Turystyki, dotychczasowe wyniki z 2002 roku wskazują na nieznaczne pogorszenie się ocen pobytu cudzoziemców w naszym kraju w porównaniu do roku ubiegłego.

W największym stopniu pogorszenie ocen dotyczy warunków sanitarnych (19% wobec 17% w 2001 r.) oraz kosztów pobytu (17,6% wobec niecałych 15% w 2001 r.). Te pierwsze krytykują najczęściej Niemcy i turyści z krajów zamorskich, a te drugie – nasi wschodni sąsiedzi.

Ocena bezpieczeństwa publicznego wypadła najgorzej w oczach Niemców (19% wskazań wobec 13% wśród ogółu turystów). Turyści z zachodniej i północnej Europy oraz z krajów pozaeuropejskich ocenili poziom bezpieczeństwa nieco lepiej – o 1 lub 2% – niż w porównywalnym okresie poprzedniego roku.

Izba Turystyki podkreśla, że zachodni przybysze mieli również lepsze zdanie o jakości usług. Najlepiej oceniana jest przez zagranicznych turystów organizacja pobytu w Polsce – tylko 0,4% niezadowolonych Niemców i 8,1% niezadowolonych ze wschodu. Nastąpiła też poprawa ocen warunków dojazdu (13% wobec 18% w 2001 r.).

Z drugiej strony niepokoi niezadowolenie turystów z krajów pozaeuropejskich z dostępności informacji turystycznej: aż 41,5% z nich było rozczarowanych niemożnością uzyskania potrzebnych danych.

POWIĄZANE

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...

12 placówek agroturystycznych zostało we wtorek laureatami konkursu "Na wsi najl...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę