aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Turyści niezadowoleni z pobytu w Polsce

28 października 2002

Turyści z zachodu najbardziej niezadowoleni są podczas pobytu w Polsce z warunków sanitarnych. Goście ze wschodu najbardziej narzekają na wysokie – ich zdaniem – koszty pobytu.

Jak informuje Instytut Turystyki, dotychczasowe wyniki z 2002 roku wskazują na nieznaczne pogorszenie się ocen pobytu cudzoziemców w naszym kraju w porównaniu do roku ubiegłego.

W największym stopniu pogorszenie ocen dotyczy warunków sanitarnych (19% wobec 17% w 2001 r.) oraz kosztów pobytu (17,6% wobec niecałych 15% w 2001 r.). Te pierwsze krytykują najczęściej Niemcy i turyści z krajów zamorskich, a te drugie – nasi wschodni sąsiedzi.

Ocena bezpieczeństwa publicznego wypadła najgorzej w oczach Niemców (19% wskazań wobec 13% wśród ogółu turystów). Turyści z zachodniej i północnej Europy oraz z krajów pozaeuropejskich ocenili poziom bezpieczeństwa nieco lepiej – o 1 lub 2% – niż w porównywalnym okresie poprzedniego roku.

Izba Turystyki podkreśla, że zachodni przybysze mieli również lepsze zdanie o jakości usług. Najlepiej oceniana jest przez zagranicznych turystów organizacja pobytu w Polsce – tylko 0,4% niezadowolonych Niemców i 8,1% niezadowolonych ze wschodu. Nastąpiła też poprawa ocen warunków dojazdu (13% wobec 18% w 2001 r.).

Z drugiej strony niepokoi niezadowolenie turystów z krajów pozaeuropejskich z dostępności informacji turystycznej: aż 41,5% z nich było rozczarowanych niemożnością uzyskania potrzebnych danych.

POWIĄZANE

Rozpoczyna się II edycja konkursu „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turys...

Co  dziesiąte jabłko uprawiane w Europie pochodzi z Południowego Tyrolu, z tego ...

Włochy od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem Polaków, a Rzym, Mediolan...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę