informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Turyści płacą, żeby zbierać bawełnę

29 września 2003

Turecki rolnik zapewnia zagranicznym turystom ekologiczne wakacje, każąc im płacić za zbieranie bawełny.

40-letni Mustafa Ozturk rozwinął działalność turystyczną cztery lata temu, kiedy większość jego ziem została zalana po przerwaniu tamy w Manavgat, nieopodal Antalii.

Dochodząc do wniosku, że turyści "chcą spędzić wakacje inaczej niż tylko na plaży", a w większości "nie mają pojęcia, jak się zbiera bawełnę", zaczął ich do tego zachęcać.

Jego plantację odwiedza obecnie około 500 osób tygodniowo, głównie Niemców, Belgów czy Holendrów. Każdy płaci 30 euro za godzinę zbierania.

Według rolnika, niektórym parom udaje się zebrać nawet 30 kg. Najlepsi opuszczają plantację z butelką miejscowego wina. Nagrodą pocieszenia jest... bawełniana koszulka. Mustafa Oztruk twierdzi, że 99% zbieraczy wyjeżdża zadowolonych.

Pomysłowy Turek nie może narzekać. W ciągu dwóch miesięcy zarobił 20 miliardów tureckich Lirów (13.000 Euro). To 6 razy więcej, niż kiedy bawełnę zbierał sam.


POWIĄZANE

Pogoda w marcu i kwietniu nie rozpieszcza Polaków, jednak w innych częściach Eur...

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę