Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Urlop u ekorolników

9 października 2002

Europejskie Centrum Rolnictwa Ekologicznego i Turystyki w Polsce oferuje to co na polskiej wsi unikalne, niespotykane: wypoczynek w ekologicznych gospodarstwach ekoturystycznych.

ECEAT-Poland czyli Europejskie Centrum Rolnictwa Ekologicznego i Turystyki  istnieje od ponad pięciu lat. To stowarzyszenie, którego głównym celem jest wspieranie rolnictwa ekologicznego poprzez turystykę ekologiczną w gospodarstwach. Członkami ECEAT-Poland są głównie rolnicy. Dysponuje on bazą noclegową u ekorolników na terenie całej Polski. Jest członkiem międzynarodowej sieci z siedzibą główną w Amsterdamie. Współpracuje z innymi krajami (Belgia, Czechy, Niemcy, Holandia, Portugalia, Rumunia, Słowacja) należącymi do sieci ECEAT (European Centre for Eco-Agro Tourism) dzięki czemu polscy rolnicy goszczą turystów z różnych krajów.

Jadąc do naszych gospodarstw mają Państwo pewność nie tylko udanego wypoczynku, pobytu u serdecznych i miłych gospodarzy, ale świadomość iż produkty rolne, a tym samym i oferowana Państwu żywność, wytwarzane są zgodnie z zasadami rolnictwa ekologicznego, z szacunkiem dla natury. Nie można też zapomnieć, iż  gospodarstwa eceatowskie położone są wśród pięknych krajobrazów, często w pobliżu perełek polskiej przyrody - parków narodowych, krajobrazowych, z daleka od zgiełku i hałasu miejskiego życia. Wypoczynek w naszych gospodarstwach to lekarstwo na stres i zmęczenie, gwarancja odzyskania równowagi fizycznej i duchowej. – zachęca firma ECEAT-Poland.

Wypoczynek u ekorolników to nie tylko "wczasy pod gruszą". Oferują ponadto:

  • Aktywny wypoczynek – do dyspozycji gości są konie – gospodarze oferują także przejażdżki bryczką lub saniami, możliwość wypożyczenia rowerów, kajaków lub łódek.
  • Kursy gotowania, w tym kuchnia regionalna, makrobiotyczna, wegetariańska, wyrabiania serów, masła i mleka ... . Można także sporządzić przetwory domowe z ekologicznych produktów.
  • Warsztaty szydełkowania, ceramiki, witraży, malarstwa, rzeźbienia, fotografowania, informatyki ... .
  • Pod fachową opieka gospodyń dzieci gości mogą bawić się z dziećmi gospodarzy, w bezpiecznych miejscach, z dala od dróg.
  • Dla starszych organizowane są natomiast zajęcia edukacji ekologicznej, w czasie których mogą poznać wiele interesujących gatunków zwierząt i roślin, nauczyć się jak dbać o przyrodę ... .

Serdecznie zapraszamy.

Kontakt:

ECEAT - Poland
34 - 145 Stryszów 156
tel/fax: (033) 879 71 14
http://www.wakacje.agro.pl/eko
http://www.eceat-poland.w.pl
e-mail: eko@wakacje.agro.pl


POWIĄZANE

Rozpoczyna się II edycja konkursu „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turys...

Co  dziesiąte jabłko uprawiane w Europie pochodzi z Południowego Tyrolu, z tego ...

Włochy od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem Polaków, a Rzym, Mediolan...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę