aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

W Kasinie Wielkiej o agroturystyce

12 września 2002

Seminarium o szansach i zagrożeniach.

Agroturystyka to  nie tylko "wczasy pod gruszą" dla mieszczuchów i dodatkowe źródło zarobku dla mieszkańców wsi. W czasach, gdy turyści dostarczają światowej gospodarce trzecie co do wielkości  dochody, wszelkie formy turystyki muszą być traktowane niezwykle poważnie.

 Działalność agroturystyczna jest szansą dla rolników, wsi, w której mieszkają, a także może stanowić stymulator rozwoju całego regionu. Prócz szans niesie jednak ze sobą wiele problemów, związanych np. z uregulowaniami prawnymi, a zwłaszcza ich praktycznym stosowaniem. Nie bez znaczenia są również społeczne aspekty agroturystyki, związane ze spotkaniem ludzi z różnych środowisk. Powstające w ten sposób relacje często wzbogacają obie strony, czasem jednak rodzą konflikty. O społecznych i prawnych aspektach agroturystyki będzie mowa na regionalnym seminarium agroturystycznym, które odbędzie się w Kasinie Wielkiej (gmina Mszana Dolna) w dniach 20-21 września. Organizatorami seminarium są: Krajowe Centrum Doradztwa Rozwoju Rolnictwa i Obszarów Wiejskich Oddział Kraków, Małopolskie Towarzystwo Rozwoju Wsi-Pro Europa oraz Stowarzyszenie Rozwoju i Odnowy Wsi Kasina Wielka. 

Wykłady i dyskusje przewidziano głównie na pierwszy dzień seminarium, natomiast głównym punktem drugiego jest jarmark agroturystyczno-owocowy, na którym można będzie się zapoznać z ofertą kwaterodawców i producentów owoców, związanych z Małopolskim Szlakiem Owocowym. Nie zabraknie również innych atrakcji, jak  przejażdżka furami, biesiada i festyn, z występami zespołów regionalnych. Jak dotąd, chęć udziału w seminarium wyraziło już blisko sto osób, parających się agroturystyką.


POWIĄZANE

Rozpoczyna się II edycja konkursu „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turys...

Co  dziesiąte jabłko uprawiane w Europie pochodzi z Południowego Tyrolu, z tego ...

Włochy od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem Polaków, a Rzym, Mediolan...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę