informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

W Kasinie Wielkiej o agroturystyce

12 września 2002

Seminarium o szansach i zagrożeniach.

Agroturystyka to  nie tylko "wczasy pod gruszą" dla mieszczuchów i dodatkowe źródło zarobku dla mieszkańców wsi. W czasach, gdy turyści dostarczają światowej gospodarce trzecie co do wielkości  dochody, wszelkie formy turystyki muszą być traktowane niezwykle poważnie.

 Działalność agroturystyczna jest szansą dla rolników, wsi, w której mieszkają, a także może stanowić stymulator rozwoju całego regionu. Prócz szans niesie jednak ze sobą wiele problemów, związanych np. z uregulowaniami prawnymi, a zwłaszcza ich praktycznym stosowaniem. Nie bez znaczenia są również społeczne aspekty agroturystyki, związane ze spotkaniem ludzi z różnych środowisk. Powstające w ten sposób relacje często wzbogacają obie strony, czasem jednak rodzą konflikty. O społecznych i prawnych aspektach agroturystyki będzie mowa na regionalnym seminarium agroturystycznym, które odbędzie się w Kasinie Wielkiej (gmina Mszana Dolna) w dniach 20-21 września. Organizatorami seminarium są: Krajowe Centrum Doradztwa Rozwoju Rolnictwa i Obszarów Wiejskich Oddział Kraków, Małopolskie Towarzystwo Rozwoju Wsi-Pro Europa oraz Stowarzyszenie Rozwoju i Odnowy Wsi Kasina Wielka. 

Wykłady i dyskusje przewidziano głównie na pierwszy dzień seminarium, natomiast głównym punktem drugiego jest jarmark agroturystyczno-owocowy, na którym można będzie się zapoznać z ofertą kwaterodawców i producentów owoców, związanych z Małopolskim Szlakiem Owocowym. Nie zabraknie również innych atrakcji, jak  przejażdżka furami, biesiada i festyn, z występami zespołów regionalnych. Jak dotąd, chęć udziału w seminarium wyraziło już blisko sto osób, parających się agroturystyką.


POWIĄZANE

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...

12 placówek agroturystycznych zostało we wtorek laureatami konkursu "Na wsi najl...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę