informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Wigierski Park Narodowy

19 czerwca 2002

Wigierski PN jest jednym z największych i najmłodszych parków w Polsce. Utworzono go, by chronić jezioro Wigry – prawdziwą perłę Suwalszczyzny. Jezioro należy do największych w Polsce (21,9 km2) i jest drugie pod względem głębokości (73 m), po jeziorze Hańcza (108 m). Ze względu na szczególne walory włączone zostało do światowego programu ochrony ekosystemów wodnych AQUA. W granicach parku znajduje ok. 40 mniejszych jezior. Wszystkie mają wyjątkowo czystą wodę i są siedliskiem wielu gatunków roślin i zwierząt. Wśród formacji roślinnych dominują lasy sosnowo-świerkowe i torfowiska. Najbardziej charakterystycznym dla tych terenów zwierzęciem jest bóbr – z tego powodu umieszczony został w emblemacie Wigierskiego PN. 

Przez jezioro Wigry, czarną Hańczę do Kanału Augustowskiego prowadzi spływ kajakowy, którym dotrzeć można do rzeki Biebrzy. Na tle wyjątkowych walorów przyrodniczych wyróżnia się zespół klasztorny Kamedułów na Półwyspie Klasztornym nad Wigrami.

MC

POWIĄZANE

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...

12 placówek agroturystycznych zostało we wtorek laureatami konkursu "Na wsi najl...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę