informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Wrocław: Wiejska biesiada na placu Solnym

18 maja 2006

Przez dziesięć majowych dni na pl. Solnym można będzie oglądać i kupić ekologiczne produkty, a także spróbować własnych sił w lepieniu ceramicznego kubka czy kuciu podkowy na szczęście.

Tym razem jarmark zorganizowany przez Dolnośląską Fundację Ekorozwoju rozpocznie się w piątek 19 maja, a już na godz. 11 organizatorzy zapraszają na nietypowy lunch - Koło Gospodyń Wiejskich z Chrząstawy częstować będzie domowymi, ciepłymi pierogami. Jak zwykle pojawią się stoiska z produktami spożywczymi oraz wyrobami rzemieślniczymi: biżuterią, najróżniejszymi dekoracjami, obrusami i odzieżą.

W weekend (od 19 do 21 maja) wszyscy chętni będą mogli przekonać się, że nie święci garnki lepią, i z pomocą zajmującej się ceramiką artystki stworzyć własny kubek. W minikuźni można także spróbować wykuć podkowę na szczęście.

Na zakończenie biesiady ekologicznej fundacja przygotowała koncert muzyki z różnych zakątków świata - w sobotę 27 maja o godz. 18 zabrzmią na Solnym gongi, misy tybetańskie, kije deszczu (długie, bambusowe lub drewniane rury, wypełnione piaskiem czy ziarnami) oraz table, czyli instrumenty zbudowane z dwóch bębnów. Artyści towarzyszyć będą wokalistce Alin K. Sarit.

Stoiska na pl. Solnym można odwiedzać aż do 28 maja w godz. 10-18.


POWIĄZANE

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...

12 placówek agroturystycznych zostało we wtorek laureatami konkursu "Na wsi najl...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę