aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Wrocław: Wiejska biesiada na placu Solnym

18 maja 2006

Przez dziesięć majowych dni na pl. Solnym można będzie oglądać i kupić ekologiczne produkty, a także spróbować własnych sił w lepieniu ceramicznego kubka czy kuciu podkowy na szczęście.

Tym razem jarmark zorganizowany przez Dolnośląską Fundację Ekorozwoju rozpocznie się w piątek 19 maja, a już na godz. 11 organizatorzy zapraszają na nietypowy lunch - Koło Gospodyń Wiejskich z Chrząstawy częstować będzie domowymi, ciepłymi pierogami. Jak zwykle pojawią się stoiska z produktami spożywczymi oraz wyrobami rzemieślniczymi: biżuterią, najróżniejszymi dekoracjami, obrusami i odzieżą.

W weekend (od 19 do 21 maja) wszyscy chętni będą mogli przekonać się, że nie święci garnki lepią, i z pomocą zajmującej się ceramiką artystki stworzyć własny kubek. W minikuźni można także spróbować wykuć podkowę na szczęście.

Na zakończenie biesiady ekologicznej fundacja przygotowała koncert muzyki z różnych zakątków świata - w sobotę 27 maja o godz. 18 zabrzmią na Solnym gongi, misy tybetańskie, kije deszczu (długie, bambusowe lub drewniane rury, wypełnione piaskiem czy ziarnami) oraz table, czyli instrumenty zbudowane z dwóch bębnów. Artyści towarzyszyć będą wokalistce Alin K. Sarit.

Stoiska na pl. Solnym można odwiedzać aż do 28 maja w godz. 10-18.


POWIĄZANE

Rozpoczyna się II edycja konkursu „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turys...

Co  dziesiąte jabłko uprawiane w Europie pochodzi z Południowego Tyrolu, z tego ...

Włochy od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem Polaków, a Rzym, Mediolan...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę