informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Wybieramy hotel czy hotelik?

21 czerwca 2002

Właściciele obiektów wypoczynkowych lawinowo zmieniają nazwy swoich obiektów.

Epidemię tych zmian wywołała ustawa o usługach turystycznych, zmuszająca właścicieli do ich kategoryzacji. W ustawie zastrzeżono osiem nazw, m.in. hotel, motel, pensjonat, dom wycieczkowy, schronisko młodzieżowe i pole biwakowe. Każdy obiekt wypoczynkowy musi spełnić pewne wymogi, aby mógł się posłużyć takim a nie innym szyldem.

Intencją ustawodawcy było podniesienie usług hotelarskich. Chodzi o to, by turysta jadąc do hotelu, np. III kategorii wiedział jakiego standardu może się spodziewać –  powiedział Janusz Pytel, inspektor wojewódzkiego wydziału rozwoju regionalnego w Jeleniej Górze.

Większość właścicieli nie stać na gruntowne remonty hoteli i pensjonatów budowanych w latach 60 i 70. Dlatego pozmieniano nazwy szyldów z hotelu na hotelik, z motelu na motelik. Jednak w obecnej sytuacji stosowanie takich zdrobnień jest zakazane. Spowodowało to powszechne oburzenie hotelarzy. Kolejne zarządzenia powodują, że my musimy się do nich dostosować, wydając nasze własne pieniądze. Powoduje to, iż rosną ceny i spada ruch turystyczny – powiedział Andrzej Musiał, hotelarz.

Kto nie dostosuje się do nowych przepisów i nie zmieni szyldu pójdzie pod sąd grodzki.


POWIĄZANE

Pogoda w marcu i kwietniu nie rozpieszcza Polaków, jednak w innych częściach Eur...

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę