aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Wymagania prawne w turystyce wiejskiej

14 stycznia 2004

Osoby prowadzące działalność agroturystyczną mają możliwość całkowitego zwolnienia z podatku dochodowego od osób fizycznych. Zwolnienie z podatku dotyczy dochodów z tytułu wynajmowania pokoi gościnnych przez osoby, które spełniają poniższe warunki:


pokoje wynajmują osobom przebywającym na wypoczynku- oznacza to, że zwolnienie nie dotyczy wynajmowania pokoi na stałe, wynajmowania robotnikom sezonowym, podnajmowania mieszkań i innych tego typu sytuacji.

wynajmowane pokoje znajdują się w budynkach mieszkalnych. Nie podlegają zwolnieniu z podatku dochody uzyskane z wynajmowania domków turystycznych, a także pomieszczeń w budynkach adaptowanych na cele usługowe. Budynek ma charakter mieszkalny, jeżeli są w nim zameldowani stali mieszkańcy.

budynki mieszkalne są położone na terenach wiejskich, to znaczy poza granicami administracyjnymi, bez względu na to czy ich właściciele są rolnikami (przy czym nie ma znaczenia miejsce zamieszkania właścicieli, a jedynie miejsce położenia budynku.)

wynajmujący prowadzi gospodarstwo rolne, a budynki, w których wynajmowane są pokoje, należą do tego gospodarstwa.

liczba wynajmowanych pokoi nie przekracza pięciu. Do tej liczby zalicza się jedynie pokoje oddawane do wyłącznej dyspozycji gości, bez jadalni, bawialni, werandy itp. pomieszczeń.

Zwolnienie obejmuje także dochody uzyskane z tytułu wyżywienia gości mieszkających w wynajmowanych pokojach. Zwolnienie przysługuje każdemu, kto spełnia te warunki, nawet, jeżeli osiąga dodatkowe dochody z innego tytułu, na przykład działalności handlowej.


POWIĄZANE

Rozpoczyna się II edycja konkursu „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turys...

Co  dziesiąte jabłko uprawiane w Europie pochodzi z Południowego Tyrolu, z tego ...

Włochy od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem Polaków, a Rzym, Mediolan...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę