informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Załamanie wakacyjnej aury

9 lipca 2004

Ostrzeżenia przed gwałtownymi burzami i bardzo silnym wiatrem - zjawiskami związanymi z przechodzącym przez Polskę frontem atmosferycznym – pojawiają się od samego rana. Teraz wieje i grzmi nad Śląskiem oraz północną częścią kraju.

Potężne wichury przeszły nad powiatami bielskim i częstochowskim. Strażacy usuwają z jezdni połamane gałęzie drzew i grube konary tarasujące drogi. W Kruszynie, w powiecie częstochowskim, silny wiatr uszkodził dachy domu i budynku gospodarczego. Na szczęście, nikt nie ucierpiał.

Burze nie spowodowały na razie lokalnych podtopień – mówią strażacy. Synoptycy ostrzegają jednak, że burze z gradobiciem i silne wiatry nad południową Polską będą utrzymywać się jeszcze przez kilkanaście godzin.

Burze nękają także północną Polskę. Wieje i grzmi nad Bydgoszczą i Toruniem, po południu burze nawiedziły okolice Warszawy. Na Mazurach podczas burz wiatr może osiągać porywy nawet do ponad 16 m/s.

O tym, że burze są niebezpieczne – nie trzeba przypominać. W Łodzi 3 robotników, pracujących w wykopach, zostało dziś porażonych prądem od uderzenia pioruna. Dwaj trafili na obserwację do szpitala. Z kolei niedaleko Skierniewic drzewo przygniotło auto, w samochodzie znajdowały się 2 osoby.


POWIĄZANE

Pogoda w marcu i kwietniu nie rozpieszcza Polaków, jednak w innych częściach Eur...

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę