aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Akcja #SadziMY w Nadleśnictwie Lipusz

25 września 2020
Akcja #SadziMY w Nadleśnictwie Lipusz

Każdy z nas może posadzić drzewo – Lasy Państwowe rozdały milion sadzonek. Można je było za darmo odebrać we wszystkich 430 siedzibach nadleśnictw i 17 regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych w Polsce. Akcję #SadziMY zainaugurowali w miejscowości Lipusz na Kaszubach Prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda przy udziale Ministra Środowiska Michała Wosia oraz Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska Małgorzaty Golińskiej.

 To już druga edycja akcji #SadziMY pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej. Tym razem na chętnych czekało aż milion sadzonek drzew. Rok temu było ich około 150 tysięcy, ale akcja cieszyła się tak wielkim zainteresowaniem, że leśnicy zdecydowali rozdać tym razem znacznie więcej buków, dębów, sosen, świerków i jodeł do posadzenia.

 - Akcję #SadziMY organizujemy po to, aby dbać o polską przyrodę. Aby sprawić, by lasów było w naszym kraju jeszcze więcej. Dzięki takim akcjom i zaangażowaniu polskich leśników, ten szczególny depozyt, bogactwo lasów, będziemy mogli przekazać następnym pokoleniom w nienaruszonym stanie, a nawet ulepszonym. Każdy z nas może się w to włączyć – podkreślił Minister Środowiska Michał Woś.

 Symbolicznym rozpoczęciem akcji było zasadzenie drzewek przez Prezydenta Andrzeja Dudę, jego małżonkę i grupę dzieci na terenie leśnictwa Zdroje w Nadleśnictwie Lipusz, najbardziej zniszczonym przez huragan stulecia w sierpniu 2017 r. To był największy kataklizm w historii Lasów Państwowych – wiatr zniszczył 120 tys. hektarów terenów leśnych. Proces odnowienia tych lasów zakończy się w 2023 r., w tym czasie zostanie posadzonych prawie 220 mln nowych drzew.

źródło:Mnisterstwo Środowiska


POWIĄZANE

Które europejskie państwo warto odwiedzić, by dowiedzieć się czegoś o zrównoważo...

Żniwa 2024 – Złe perspektywy dla zbóż, stabilne dla nasion oleistych i pozytywne...

Z najnowszego badania zrealizowanego na zlecenie Koalicji Dbamy o wodę w związku...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę