informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Anglia coraz bardziej ekologiczna

7 marca 2003

Powierzchnia upraw ekologicznych w Wielkiej Brytanii w 2002 r. osiągnęła 458,6 tys. ha, czyli zwiększyła się niemal dwukrotnie w porównaniu ze stanem z 2001 r.

Łącznie z terenami, na których wprowadza się obecnie zasady rolnictwa ekologicznego areał ten osiągnął w 2002 roku 729,55 tys. ha, co stanowi 4,3% użytków rolnych w Wielkiej Brytanii. Wartość sprzedanych produktów rolnictwa ekologicznego wzrosła w ciągu roku o 15%, osiągając 920 mln funtów szterlingów. Dzięki temu Wielka Brytania jest po Niemczech drugim co do wielkości rynkiem towarów ekologicznych w Europie.

Obecnie licencje na produkcję towarów ekologicznych ma 3865 gospodarstw. Ich liczba jest największa w południowo-zachodniej Anglii – 25% gospodarstw ekologicznych w kraju. Natomiast pod względem powierzchni upraw ekologicznych na pierwsze miejsce wysuwa się Szkocja – 57% ogólnego areału upraw ekologicznych. Średnia powierzchnia gospodarstwa ekologicznego wzrosła ze 150 do 189 ha. Udział importowanych produktów rolnictwa ekologicznego zmniejszył się z 70 do 65%. 

Więcej danych na ten temat można znaleźć w raporcie The Soil Association na stronie www.soilassociation.org.

POWIĄZANE

Z najnowszego raportu agencji badawczej IMAS International „Żywność ekologiczna ...

Utrzymanie silnego systemu kontroli ma ogromne znaczenie dla dynamicznego i szyb...

Doceńmy rolę pszczół, które są tak ważne dla procesu zapylania roślin jadalnych,...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę