informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Ekologiczne inwestycje

20 stycznia 2003

960 oczyszczalni ścieków i 480 systemów kanalizacyjnych ma powstać w Polsce do 2015 roku. Ministerstwo Środowiska przygotowało program, który wesprze samorządy w staraniach o środki z unijnego Funduszu Spójności.

Codziennie do przepływającej przez Olsztyn Łyny wpływa 50 tysięcy metrów sześciennych ścieków. Dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej, już za półtora roku ścieki wpadną najpierw do zmodernizowanej oczyszczalni ścieków.

Od przyszłego roku - w ramach Funduszu Spójności - Unia Europejska będzie zwracała aż 70 proc. kosztów podobnych inwestycji. Pieniądze będą wypłacane po wykonaniu prac. Do tego momentu inwestycje skredytuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska. Najbiedniejsze gminy mogą liczyć dodatkowo na sfinansowanie prac projektowych i dokumentacyjnych. Chcemy tym samorządom, których nie stać na te 30 proc. wkładu własnego, przekazać część środków w postaci dotacji z NFOŚ, część z funduszy wojewódzkich - tak, żeby nigdzie nie było takiej sytuacji, że samorząd jest biedny i nie może budować inwestycji ekologicznych – mówi minister środowiska Stanisław Żelichowki.

Zdaniem ministra, do 2015 roku w każdej miejscowości powyżej 2000 mieszkańców będzie oczyszczalnia ścieków i system kanalizacyjny, a wywożące z przydomowych szamb beczkowozy przejdą do lamusa.


POWIĄZANE

Utrzymanie silnego systemu kontroli ma ogromne znaczenie dla dynamicznego i szyb...

Doceńmy rolę pszczół, które są tak ważne dla procesu zapylania roślin jadalnych,...

Czterech rolników pochodzących z regionu województwa łódzkiego bierze udział w p...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę